Bu Seferki Sızıntı Left 4 Dead 3'ten!

Nural Özel 01.07.2016

Şüpheli bir fotoğrafın ardında...

Valve'ın, serilerin üçüncü oyunlarını inatla çıkarmadığına dair bir klişe vardır internette. Ki gerçekten de doğrudur. Keza ne Half Life'ın, ne Portal'ın, ne de Left 4 Dead'in üçüncü oyunları, bir önceki oyunlarıyla aralarından seneler geçmesine rağmen çıkartılmadılar. Bitmek bilmeyen spekülasyonlar da hep havada kaldı. Umarım bu seferkinin gerçeklik payı vardır diyerek de artık konuya başlayayım ben.

Kavramsal sanatçı Tristan Reidford , Valve'ın tasarım sitesinde, oyun tasarımına dair başlangıç (tutorial) seviyesinde bilgiler paylaştı. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Fakat paylaştığı ekran görüntülerden birisinde fark etmediği bir şey vardı: Sol üstte, "left4dead3" adlı bir klasör.

Bu Seferki Sızıntı Left 4 Dead 3'ten!

Paylaşılmasından kısa bir süre sonra görüntü kaldırılmış olsa da ValveTime adlı hayran sitesi görüntüyü çoktan kaydetmişti bile. Tabii ki hemen heyecana kapılmamak gerek, sonuçta Valve çalışanları -oyunun yapım durumu ne olursa olsun - oyunun klasörünü bilgisayarlarında bulunduruyorlardır. Yine de görüntünün çabucak kaldırılması ve yeni gelen görüntünün de değiştirilmiş (Photoshop'tan geçirilmiş) gibi durması akılları kurcalıyor. Acaba? Acaba, kooperatif bir şekilde umarsızca zombi öldürme macerasına kaldığımız yerden devam edebilecek miyiz artık? Sanırım hala, bu soruya bir cevap verebilmek için erken...

Left 4 Dead 3 ile ilgili en son bu tarz haber 2014'te çıkmıştı. Eski Valve çalışanlarından Minh Le, Left 4 Dead 3 için olan çalışmaların belli bir seviyeye geldiğini ve hatta oyunun "gayet güzel" göründüğünü ifade etmişti. Ondan da öncesinde, 2013 senesinde, Dota 2 hayranlarının gezdirildikleri Valve turunda, bir listede Left 4 Dead 3'ün aktif bir proje olarak göründüğünü dile getirmişlerdi.

Bu Seferki Sızıntı Left 4 Dead 3'ten!

2009'da çıkan Left 4 Dead 2'nin üstünden neredeyse 7 sene geçmiş. Artık serinin üçüncü oyunun çıkma vakti geldi de geçiyor. Belki de yakın bir tarihte, Valve birden bir sürpriz yapar da oyunu piyasaya çıkartır. Biliyorum, uzak bir tahmin ama başka da bir şey elimizden gelmiyor. Daha fazla gelişme için, lütfen takipte kalın!

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.