Bu Oyuna Çok Güleceksiniz: İnternette Tanışan Son Çift

İrem Çamarası 26.05.2016

Neden “son” çift olduğunu sorarsanız, cevabı oyunun finalinde saklı...

İlk başlarda Akasya Türkmen’e Ozan Akbaba eşlik ederken, artık İlker Yiğen karşımıza çıkıyor. Tek perdelik olmasına rağmen fazlasıyla güleceğiniz bir oyundan bahsediyoruz. Bu kadar beğenilmesinin en büyük nedeni, modasının hiç geçmeyeceği bir konuyu ele almaları. Oyun, sanal alemin gerçekliğini sorgularken, bir yandan da kadın ve erkek arasındaki düşünce farklarını esprili bir şekilde gösteriyor.

Yarın akşam kop gel günahlarından!!!! ;) 20:30'da
ilker yiğen (@yigenilker) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Oyun izleyiciye “Siz hiç internetten biriyle tanıştınız mı?” sorusunu sorarak başlıyor. İnternetten tanışan bir çift, artık bu tanışmayı gerçek hayata taşımaya karar verip bir barda buluşuyorlar ve olaylar gelişiyor...


Kızımızın adı Elmas. İlişkiler konusunda şanssız, sevdiği herkes onu üzmüş, biraz çılgın ve oldukça cesur. Oğlumuz ise Sinan, kendi halinde, cool'luktan fazlasıyla uzak. Fakat iki karakter kendini yazışmalarda tam tersi bir şekilde anlatıyor. Elmas, yazışmalarında evinde usluca oturacak, yemekleri yapacak, ikiz çocuklarına ve kocasına sonsuz bir sadakat, şefkat ile bakacak biri haline gelirken; Sinan ise boğaz manzaralı bir evde yaşayan dünyanın en cool insanı oluyor. Buluştuklarında birbirlerini yakından tanımaya çalışırken ortaya çıkan yalanlar sayesinde oyun trajikomik bir hal alıyor. Ve oyunun aldığı trajikomik hal sayesinde izleyiciler büyük bir gülme krizine giriyor. Oyunun sonunda neden “son” çift olduğu sorusu cevap buluyor. Oyundan çıktıktan sonra gülmekten karnınız ağrımış ve hafiflemiş olacaksınız.

Bu akşam gelin gülek eğlenek dostlar!!! ;) 20:30'da Cihangir, BO Sahne'de
ilker yiğen (@yigenilker) tarafından paylaşılan bir video ()

Dekor konusunda da büyük başarı sağlayan oyun, akıcı diyaloglar ve Akasya Türkmen’in cesur sahneleri ile de izleyicilerin gönlüne yerleşiyor. Eğer bir gününüzü gülmeye ayırmak istiyorsanız, bu oyuna gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

İrem Çamarası


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.