Bu Kadar Uzun Otomobil Mi Olurmuş?

Mehmet Berkay Önen 25.08.2016

Mercedes'den yeni elektrikli otomobil: Maybach 6

Söz konusu otomobil olduğunda herkesin tercihi birbirinden farklıdır. Ama “ben hiç Mercedes sevmiyorum yaa” diyene pek rastlamıyoruz. Bu da bir gerçek. 130 yıldır çok güzel arabalar üretmesinin yanında Mercedes yıllardır herkesin favori markalarından biri olma özelliğini de başarıyla koruyor. Otomobil sektörü kendisinden beklendiği şekilde inanılmaz bir ivmeyle ilerliyor ve de elektrikli arabalar çağına yaklaştığımız şu günlerde bizi yeni yeni modellerle şaşırtmaya devam ediyor. Bu yazımıza konu ilginçlik ise Vision – Mercedes Maybach 6.

Bu Kadar Uzun Otomobil Mi Olurmuş?

Elektrikli arabalar konusunda çok ciddi olduğunu bize büyük bir kesinlikle kanıtlayan Almanya’nın bağrından kopup da gelen bu otomobil aslında bir konsept. Yani ne kadar zengin olsanız da yarın gidip bu arabayı satın almanız mümkün değil. Otomobilin absürt özelliklerini incelediğimizde biz de zaten bunun bir konsept olması gerektiği konusunda Mercedes ile hemfikiriz. Tam 6 metre uzunluğunda olacak şekilde tasarlanan bu otomobili 24 inç genişliğinde çelik jantlar yere bağlıyor. Tamamen elektrikli olması planlanan Maybach 6’nın bu kadar büyük olmasına siz pek aldanmayın. Sadece 4 kişiyi taşıyabilme kapasitesine sahip olan bu araç, içerisine yerleştirilen birçok farklı sensörle beraber yolcularına farklı bir deneyim sunmayı da amaçlıyor. Koltuklara yerleştirilen sıcaklık ölçerlerle yolcusunun vücut sıcaklığını denetleyen otomobil, duruma göre klimayı ayarlayabiliyor ya da el hareketleri ile multimedya sistemini kontrol edebiliyor.

Bu Kadar Uzun Otomobil Mi Olurmuş?

Toplamda 750 beygir gücündeki dört elektrikli motor tarafından desteklenen bu otomobil sıfırdan 100 km/h hıza 4 saniyeden kısa bir sürede çıkabiliyor. Gerçi bu kadar uzun bir otomobilde o kadar yüksek hızlarda seyahat etmek ister misiniz bilemeyiz zira, fotoğraflardan göründüğü kadarıyla, parlak ve devasa bir oklavaya benzeyen bu araç yolda nasıl davranır pek de kestiremiyoruz.

Bu ütopik aracı ziyaret etmek isteyenleri Mercedes’in bloguna buradan alabiliriz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.