Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Onur Arslan 09.09.2016

Bu hafta aksiyon, komedi ve destansı filmlerin şanlı geçidine tanık olacağız.

Ben Hur

Bu hafta en dikkat çekici ve beklenen yapımımız epik bir anlatının yeniden çevrimi. Kazak asıllı usta yönetmen 'un (Dnevnoy dozor, Nochnoy dozor - Gece Nöbeti, Gündüz Nöbeti) yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde (American Hustle, Boardwalk Empire), (Dead Man's Shoes, Control), (300, Focus), (Million Dollar Baby, The Shawshank Redemption) gibi yıldızlar varken, kadroda ismi de mevcut (gerçi Hürriyet'in haberine göre ismini yanlış yazmışlar). Film 'ın ünlü romanından uyarlandı ve 1959 yapımı ilk 11 Oscar'lı film olan Ben-Hur'un yeniden çevrimi aynı zamanda. UIP Türkiye aracılığı ile 200'den fazla kopya ile gösterime bu hafta giriyor.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Ben Hur filmi, Roma ordusunda subay olan üvey erkek kardeşi Messala tarafından haksız bir şekilde ihanetle suçlanan prens Judah Ben-Hur’un epik hikayesini konu alıyor. Rütbesi alınan, ailesinden ve sevdiği kadından ayrı bırakılan Judah, köleliğe zorlanır. Denizde geçen yıllardan sonra intikam almak için vatanına döner.

El Değmemiş Aşk

Bu haftaki ikinci filmimiz, yerli bir komedi. BKM tarafından yapılıp Mars Dağıtım aracılığı ile gösterime çıkan filmin yönetmen koltuğunda Levent Kırca ve Oya Başar'ın oğlu Umut Kırca var. Başrollerde, Emre Karayel, Ceren Moray, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Ümit Erdim yer almakta.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Fanatiği olduğu takıma ve Duygu’ya aşık olan Zafer, bir türlü büyümeyen adamlardan biridir. Bir gün babasının zoruyla kendini istemediği bir evlilikte bulur. Birbirinden komik şekillerde bu evlilikten kurtulmaya çalışan Zafer’in planları beklediği gibi gitmez.

Skiptrace - Toz Ol

Uzun bir aradan sonra bu hafta salonlarımızda bir filmi izleme fırsatımız olacak. Aksiyon ve gerilim filmleri ile adını duyuran Hollywood'un en başarılı Finlandiyalı yönetmen 'in (The Dyatlov Pass Incident, The Legend of Hercules)'in yönettiği, (Rush Hour serisi), (Bad Grandpa), 'in (Iron Man 3) başrollerinde yer aldığı bir Çin - ABD ortak yapımı komedi aksiyon filmi, bu bayram izlemeye değer seçenekler arasına giriyor.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Chantier firmasının dağıtıma çıkardığı ve Türkçe dublaj ile altyazı seçeneklerin sunulacağı filmin konusu şöyle: Hong Kong’lu bir dedektif olan Bennie Chan (Jackie Chan), 10 yıldan fazla bir süredir kötülüğüyle ün salmış olan suç patronu Victor Hong’un peşindedir. Günün birinde Chan'in yeğeni Bai Shu (Bingbing Fan), Wong mafyasıyla başını derde sokunca ona yardım edebilecek tek kişiyi, çok önemli bir cinayetin tek tanığı olan Amerikalı kumarbaz Connor Watts'ı (Johnny Knoxville) bulur. Birbirinden tamamen zıt karakterdeki bu ikili, Moğolistan'dan Çin'e, Makau'ya ve Hong Kong'a uzanan zorlu ve eğlenceli bir maceraya atılırlar.

Sully

Daha önce şu yazımızda detayını aktardığımız filmimiz bu hafta vizyona giren bir diğer film. 4 Oscar'lı Clint Eastwood’un yönettiği ve 2 Oscar'lı Tom Hanks'e, Aaron Eckhart, 3 kez Oscar adayı olan Laura Linney ile Anna Gunn’ın oynadığı Sully Warner Bros. dağıtımı ile yüze yakın kopya ile gösterime giriyor.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

15 Ocak 2009’da, dünya “Hudson Nehri’nde Mucizeye” tanık olur çünkü kaptan pilot “Sully” Sullenberger arızalı uçağını Hudson nehrinin dondurucu sularına indirerek uçaktaki 155 kişinin hayatını kurtarır. Ancak, Sully halk ve medya tarafından daha önce benzeri görülmemiş havacılık becerisinden dolayı halen ayakta alkışlanmaya devam ederken, yürütülen bir soruşturma itibarını ve kariyerini tehdit eder.

Little Men - Küçük Adamlar

Bu haftaki son filmimiz, New York'un en özgün yönetmenlerinden 'ın (Love Is Strange) yazıp yönettiği Little Men. M3 film tarafından şimdilik 8 kopya olarak vizyona çıkan filmin başrollerinde Oscar adayı (As Good as It Gets), Bafta Ödüllü (Pride and Prejudice) ve Gümüş Ayı Ödüllü (Gloria) yer almakta. Sundance'te ilk gösterimini yapan film, Berlin Film Festivali'nde de yarıştı.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

13 yaşındaki Jake, ailesiyle birlikte ölen dedesinden kalan eve, Manhattan’dan Brooklyn’e taşınır. Alt katlarındaki terzi, aynı zamanda dedelerinin yakın arkadaşı olan Leonard yalnız yaşayan bir kadındır ve Jake ile aynı yaşta, Tony adlı bir oğlu vardır. İki çocuk kısa sürede çok yakın arkadaş olurlar. Sessiz, sanatçı ruhlu Jake ressam, dışa dönük ve atılgan Tony ise oyuncu olmak istemektedir ve birlikte en tanınmış sanat liselerinden birine girme hayali kurarlar. Ancak dükkanın yeni sahibi olan Jake’in ailesi, Tony’nin annesinden yeni kontrat ve daha yüksek kira istediğinde işler karışır.

Uzun bayram tatilinin sinema dolu geçmesi dileği ile.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.