Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Onur Arslan 22.07.2016

Gündemden biraz olsun uzaklaşmak ama tamamen kopmamak isteyenler için bu hafta ilgi çekici bir film geliyor.

Lights Out - Işıklar Sönünce

The Conjouring serisinin ünlü yönetmeni James Wan’ın yapımcılığını üstlendiği, David F. Sandberg’in yönettiği ve daha önce çekmiş olduğu bir kısa filmden uyarlanmış olan filmin senaryosu Eric Heisserer’a ait. Başrollerde Teresa Palmer (Wish You Were Here, 2:37), Gabriel Bateman (Annabelle, American Gothic), Maria Bello’nun (Prisoners, A History of Violence) yer aldığı yapım, Türkiye’de Warner Bros. tarafından gösterime sunuluyor.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Rebecca evi terk ettiğinde çocukluk korkularını da arkasında bıraktığını düşünmektedir. Büyüyene kadar ışıklar kapandığında nelerin gerçek, nelerin gerçek olmadığından hiçbir zaman emin olamaz. Fakat şimdi de küçük kardeşi Martin, Rebecca’nın daha önce yaşayıp akıl sağlığını ve güvenliğini tehdit eden, bu açıklanamayan ve dehşete düşüren olayları deneyimlemeye başlar. Bu korkutucu varlık, anneleri Sophie ile olan gizemli bağından dolayı tekrar ortaya çıkmaktadır.

Remember - Hatırla

2015 Venedik Film Festivali Vittorio Ödülü kazanan, Altın Aslan’a aday gösterilen Remember filmi; iki kez Oscar adaylığı bulunan Atom Egoyan (The Sweet Hereafter, Adoration, Exotica) tarafından yönetilmiş. Açılışını Venedik’te yapıp birçok festivalde gösterilmiş filmin başrollerinde Christopher Plummer (Beginners, The Last Station), Kim Roberts (Dawn of the Dead, Saw III) ve Amanda Smith (The Cradle, The Freshman) yer almakta. Filmartı Film tarafından vizyona çıkarılan filmin senaryosu, Benjamin August imzalı ve Alzheimer uzmanlarına danışılarak son haline getirilmiş.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Hafızası ile ilgili sorunlar yaşayan yaşlı bir adam olan Zev, yeni kaybettiği karısı Rurh’un yasını tutmaktadır. Karısına ölmeden önce verdiği intikam sözü onu hayatta tutan tek güçtür. Zev bakım evindeki yaşlı arkadaşı Max’in de yardımı ile, ikisinin de ailelerini Auschwitz toplama kampında katleden ve yıllarca kaçak olarak yaşayan esrarengiz adamı bulmaya ve öldürmeye yemin eder. Max’in, kendisinin hatırlayamadığı tüm yaşananları ve bu kimliği belirsiz katili bulmak için gereken tüm ipuçlarını yazdığı mektubu da alarak intikam ateşi ile yola koyulur. Ancak Zev’in bilmediği tek şey, intikam yolculuğunda en büyük düşmanının kendi hafızası olduğudur.

Our Kind of Traitor - Hain

İngiliz yönetmen Susanna White’ın (Nanny McPhee and the Big Bang, Mr. Harvey Lights a Candle) imzasını taşıyan, İngiliz romancı ve senarist John le Carré’nin romanından uyarlanmış olan Our Kind of Traitor’ın başrollerinde Stellan Skarsgård (Thor, The Girl With The Dragon Tattoo), Ewan McGregor (Trainspotting, Star Wars), Carlos Acosta (New York I Love You, Day of The Flowers), Radivoje Bukvic (Taken, A Good Day to Die Hard), yer almakta. San Francisco Uluslararası Film Festivali'nde açılışını yapmış olan filmi Türkiye’de Chantier Films vizyona çıkarıyor.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bir çift, Rus oligarkının hain planlarına dahil olur. Kısa sürede kendilerini Rus mafyasının ve İngiliz gizli ajanlarının arasında bulurlar. İki tarafa da güvenmek mümkün değildir.

Keyifli seyirler ve iyi haftasonları.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.