Bu Eldiven Başka Eldiven: Remidi T8

Mehmet Berkay Önen 06.07.2016

Giyilebilir teknolojinin bize yeni armağanı bu eldivenlerle müzik yapmak artık parmak oynatmak kadar kolay.

Giyilebilir teknolojiler her geçen gün hayatımızda daha da büyük bir yer kaplamaya başlıyorlar. Akıllı bileklikler, saatler, ayakkabılar derken, sırada eldivenler var. Fakat bu eldivenin amacı, diğer giyilebilir teknoloji ürünlerine göre biraz farklı. Remidi tarafından geliştirilen T8 isimli bu eldiven, parmak hareketlerinizi algılayarak enstrüman görevi görüyor.


Bu Eldiven Başka Eldiven: Remidi T8

Cihaz, bileklik ve eldiven olmak üzere iki ana üniteden oluşuyor. Bileklik içerisinde bulunan elektronik devreler sayesinde sesi oluştururken, eldiven de parmaklarınızın hareketini algılıyor. İki ünite bir araya geldiğinde ise istediğiniz herhangi bir enstrümanı çalabiliyorsunuz. Farklı enstrümanlar ve nota setlerini algılayabilen bu cihaz, müzisyenlerin müzik üretme süreçlerini baştan aşağıya değiştirmeyi düşünüyor. Çünkü bu eldiven sayesinde müzisyene fiziksel anlamda sağlanan hareket özgürlüğü başka herhangi bir enstrümanda yok. Bu da sanatçılara farklı şeyler deneyebilmeleri için oldukça fazla alan sağlamış oluyor.

Bu Eldiven Başka Eldiven: Remidi T8

Teki 349 çifti 669 Amerikan Doları'ndan satışa sunulacak olan Remidi T8 için şimdilik sadece ön sipariş verebiliyorsunuz. Videolarda her ne kadar oldukça iyi çalışıyor gibi görünse de gerçek bir müzisyenin yorumlarını almadan ürüne hücum etmemekte fayda var. Zira müzik şakaya gelmez.

Görsel ve video kaynağı: Remidi

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.