Bu da Olmadı Demeyiz: YouTube’da Erkekler İçin Makyaj Videoları

Bıyıklılar Ekibi 30.05.2018

“Rujunu tazele dayı.” “O far ne renk doktor?” “Kirpiklerin ok ok olmuş moruk.” Erkek makyaj videoları işi tutarsa, bunlardan daha çok duyarız.

Kız arkadaşlarınıza sorun, kesin YouTube’da makyaj dersi videolarını izliyorlardır. Peki erkeklerin neyi eksik? Görünüşe göre hiçbir şeyi. Patrick Quirky YouTube’da erkekler için makyaj dersleri yayınlıyor. Üstelik sadece gay’ler için değil, hatalarını kapatmak, güzel hatlarını ortaya çıkarmak isteyenler için çaktırmadan makyaj dersleri. “No make up tutorials for men” gibi aramalar, YouTube’da gani gani sonuç veriyor.Şaşırmadan önce bilmek lazım. Tom Ford’un erkek bakım koleksiyonunda artık fondöten ve yapay bronzluk sağlayan vücut jelleri var. Marc Jacobs’un erkekler için cilt sorunlarını kapatıcı ürünleri, Clinique’in renk veren kremleri var. Yani erkek bakımı, artık nemlendirici ve aftershave’den fazlası, hafif makyaja meyletmiş durumda.


Patrick’in dersleri “Makyaj yokmuş gibi makyaj” yaklaşımı ile başlamış ama yavaş yavaş yüze kontur ve renk vermeye, kaş almaya doğru evrilmiş durumda. Patrick gay ama videolarında heteroseksüel erkekler için de dersler olduğunu ısrarla vurguluyor.

Siz ne dersiniz? Metroseksüel filan derken yarın öbür gün makyaj yapmaya da başlar mıyız? Yoksa "Aslaaa"cılardan mısınız?

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.