Bu Akşam Clinton ve Trump Karşı Karşıya

İnci Vardar 26.09.2016

Hillary Clinton ve Donald Trump bu akşam canlı yayında kozlarını paylaşacak, milyonlarca Amerikalı televizyon başında olacak.

Bu Akşam Clinton ve Trump Karşı Karşıya

Bugün gözler Amerika'ya çevrilmiş durumda. Hillary Clinton ve Donald Trump bu akşam karşı karşıya gelecek, birbirlerini sorularıyla alt etmeye çalışacak ve belki de Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanını seçecek oylar bu gece belirlenecek. 8 Kasım'da yapılacak seçimden önce milyonların kalbini ve aklını kazanmak için en önemli kozlar bu akşam oynanacak.

Yaklaşık 100 milyon Amerikalının izleyeceği tartışma televizyonda canlı yayımlanacak ve üçlü bir münazara serisinin ilk halkası olacak. Anketlere göre bu Hillary Clinton ve Donald Trump'ın gerçekleştireceği tartışmalar, henüz hangi tarafa yakın hissettiğine karar vermemiş %10'luk kesim dahil olmak üzere, Amerikan halkının %50'sinin 8 Kasım Cumartesi günü vereceği oyu belirleme potansiyeline sahip. Yaklaşık %39'luk bir kesim rakiplerin televizyonda tartışmasının kararlarını değiştirmeyeceğini söylerken, %11 ise tartışmanın kararları üzerinde nasıl bir etkisinin olacağını henüz kestiremediklerini söylemiş.

Biz de sonuçları merakla bekliyoruz.

Muhakkak o kadar merakla beklemeyen, hatta "Bize ne bundan?" diye düşünenler de vardır ama Trump'ın seçilmesi durumunda dünya pek de bildiğimiz gibi bir yer olamayabilir. En basiti, Trump'ın İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'ya "Seçilirsem Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağım" dediğini biliyor muydunuz?

"Trump bu gece Amerikan halkına yalan söyleyerek tartışmayı kazanamayacak."

İmza: Hillary Clinton

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.