Brüksel Alarma Geçti

Ezgi Özkurt 21.06.2016

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, bomba ihbarı nedeniyle Rue Neueve bölgesi kapatıldı.

Brüksel Alarma Geçti

Brüksel'de bir metro istasyonu ve havalimanında 22 Mart'ta düzenlenen saldırılarda 32 kişi ölmüş, 270 kişi yaralanmıştı. Saldırının sorumluluğunu terör örgütü DAEŞ üstlenmişti. Son 4 gündür Brüksel'de yeniden bomba alarmı veriliyor, alınan tedbirler doğrultusunda çok sayıda polis ve asker nöbet tutuyordu. Brüksel’in merkezinde yer alan ve sadece yaya ulaşımı sağlanan alışveriş bölgesi Rue Neueve ve burada bulunan City2 alışveriş merkezi için alınan yeni bomba ihbarıyla, bölge kapatıldı.

Belçika Federal Savcılığı, sabah bölgede polisin bir şüpheliyi gözaltına aldığını duyurdu. Bomba ihbarı nedeniyle, bölgedeki tüm sokaklar kapatılarak alana bomba imha ekipleri yönlendirildi. İncelemelerde, bölgedeki alışveriş merkezinin duvarında şüpheli paket bulunduğu açıklandı.

Olaylar üzerine Belçika Başbakanı Charles Michel, günlük programını iptal ederek Brüksel Kriz Müdahale Merkezi'ne gitti. Tedbir ve güvenlik amaçlı, Brüksel'in kritik noktalarında çeşitli askeri araçları hazır bekletiliyor ve polis nöbet tutmaya devam ediyor.


Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.