Boyut Atlatan Kitap: TRIAD

Amanda Aman 29.09.2016

Çocuklara ve çocuk ruhlu yetişkinlere müjde! Japon illüstratör Junko Mizuno'nun pop-up kitabı çıktı.

TRIAD, Junko Mizuno’nun son pop-up kitabı. Standart seride sayfaları çevirirken içerisinden rengarenk karakterlerin fırladığı kitapta 5 ayrı sahne yer alıyor. Özel seride ise ek bir sahnenin yanı sıra poster ve lazer kesim kitap kabı bulunuyor, sadece 100 adet basılan numaralı özel seri kitapları sanatçının imzasını taşıyor.

Boyut Atlatan Kitap: TRIAD
Boyut Atlatan Kitap: TRIAD
Boyut Atlatan Kitap: TRIAD

Kitapta yer alan sahneler, Junko Mizuno’nun 2015 yılında düzenlediği Cotton Candy Machine (Pamuk Şeker Makinesi) sergisine ait eserlerin uyarlaması. Altı sahnenin canlandırıldığı kitapta hemşireden cadıya, ameliyat sahnesinden büyüye pek çok ilgi çekici karakter ve durum resimlendirilmiş.

Boyut Atlatan Kitap: TRIAD
Boyut Atlatan Kitap: TRIAD

1973 Tokyo doğumlu Mizuno, erotik ve güçlü kadın figürleriyle ün kazanmış alaylı bir sanatçı. Japonya'nın sempatik ve renkli kawaii kültüründen beslenmesine rağmen çevresindeki başka pek çok şeyden de etkileniyor. Dolayısıyla sanatını herhangi bir kategoriye sokmak istemiyor. İlgilendiği konuların bir kısmı fetiş objeler, folk, dini sanat, pop-art, davetiyeler, çizgi romanlar, oyuncaklar, yemek, müzik ve sinema. 1996’da kendi tasarlayıp bastığı fotokopi kitapçığı MINA animal DX sayesinde Japon yayın endüstrisinin dikkatini çeken sanatçı, kısa süre içerisinde profesyonel illüstratörlük seviyesine yükselmiş. Şu anda San Fransisco'da yaşıyor ve oyuncaktan kıyafete pek çok alanda ürün tasarlıyor.

Boyut Atlatan Kitap: TRIAD
Boyut Atlatan Kitap: TRIAD

TRIAD’ın yaratılış sürecine katkıda bulunan kişilerden biri Rosston Meyer. 2 boyutlu modern sokak sanatı ve pop art'ı boyutlandırıp pop-up kitaplara çevirme konusunda uzman. Ödüllü kağıt mühendisi ve illüstratör Simon Arizpe ise ana malzeme olan kağıt konusunda teknik destekte bulunmuş. Satışa çıkarılan kitabın basımı henüz tamamlanmamış.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.