Böyle İş Görüşmesi Olmaz Olsun: Grönholm Metodu

İrem Çamarası 05.08.2016

İspanyol yazar Jordi Galceran‘ın kaleme aldığı oyun, uluslararası bir şirketin satış departmanı müdürlüğü için iş başvurusu yapan dört adayın değerlendirildiği son görüşmeyi konu alıyor.

Adaylar oldukça değişik bir görüşmenin içinde kendini buluyorlar ve oyun böylece başlıyor. Görüşmenin en önemli kuralı olarak adaylar, görüşme bitmeden salondan çıkamıyorlar. Eğer çıkan olursa işi baştan kaybediyorlar. Bu yöntem ile adayların özel hayatları ve bu işi kazanmak için nelerden vazgeçecekleri izleyicilere gösteriliyor. Adayların her biri kendilerini sorgulamaya yönleniyor ve hepsinin kendilerinin bile bilmediği yönleri ortaya çıkıyor.

Oyun kostüm, saç, makyaj ve dekor olarak da oldukça başarılı. Oyuncuların canlandırdıkları karakter ile giyim türleri, konuşma tarzları birbirine çok iyi sentezlenmiş durumda olduğundan, izleyiciler karaktere oyunun en başından adapte olabiliyorlar.

Böyle İş Görüşmesi Olmaz Olsun: Grönholm Metodu

Oyunda “Ben olsam ne yapardım?” sorusunu kendinize sık sık soruyorsunuz. Yer yer kahkahalara boğulacağınız oyunda iş hayatının gerçekleriyle, acımasızlıklarıyla ve bir plaza hayatı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Aslında herkesin bildiği gerçekleri bu kadar güzel anlatan bir oyun ile oldukça keyifli 1 saat 40 dakika geçiriyorsunuz.

Tek perde olarak sahnelenen bu oyuna mutlaka gitmeli ve bir yandan eğlenirken bir yandan siz de kendinizi sorgulamalısınız.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.