Böyle Bir Dünyaya Çocuk Getirmek İstemeyen Kadınlar

Venüslüler Ekibi 05.10.2017

Zeki kadınlar çocuk mocuk istemiyor.

Bakın dikkat edin; bunun nedeni illa sorumluluktan kaçmak olmayabilir.
Mesela kadın, ürememe hakkını kullanmak istiyor olabilir. Memleketin gidişatından endişe duyduğu için de çocuk doğurmak istemiyor olabilir.Hiçbiri değilse IQ’su yüksek olabilir.

Evet, zeki kadınlar çocuk sahibi olmak istemiyorlar.

Londra Ekonomi Okulu’nun yaptığı araştırmaya göre kadınlarda zeka ne kadar fazlaysa annelik dürtüsü o kadar zayıf. Hatta araştırma ile elde edilen bulgular gösteriyor ki; IQ’daki 15 puanlık artış, annelik dürtüsünün %25 azalmasına neden oluyor.

Buraya kadar tamam.
Fakat bu araştırmada çocuk sahibi olmayan kadınlar "bencil kaybedenler" olarak tanımlanıyor. Zaten araştırmanın başlığı da şu: Neden zeki insanlar hayatlarında üst düzey kaybedenlerdir?

Ben de henüz çocuk istemeyen bir kadın olarak bu kısmı okuyunca biraz yükseldim. Celallendim. Ama devamını okuyunca sakinleştim.Araştırmayı yapan Dr. Satoshi Kanazawa şöyle diyor;
“Doğada yaşayan bütün organizmalar, insanlar da dahil, evrimsel olarak üretmek için dizayn edilmiştir. Üretken başarı, biyolojik varoluşun nihai bir başarısıdır.”(Şu arkadaş)

Yani araştırma, zeki kadınların biyolojik varoluşlarının nihai hedefi olarak görülmesi gereken bu konuyu arzuyla sahiplenmemelerini paradoksal buluyor ve bundan dolayı onları kaybeden olarak tanımlıyor.

Bir çoğumuzun haklı nedeni olan "Çocuktan önce kariyer yapacağım ben" olayını da çocuk sahibi olmamak için bir gerekçe olarak görmüyor araştırma. Bunun akıllı kadınların aslında o kadar da akıllı olmadıklarını gösteren bir bulgu olduğunu söylüyor.

Dr. Kanazawa'ya göre; eğitimli kadınların daha az çocuk sahibi olması hem kendilerinin biyolojik kaderi, hem de toplumun kaderi açısından oldukça olumsuz. Zeki kadınların az çocuk yapması, ortalama düzeyde zekaya sahip kadınların düşük IQ’lu çocuklar yetiştirmeleri ve toplumun ortalama zekasının düşmesi anlamına geliyor. Bunun üzerine Idiocracy diye film bile yapmışlar. Durumu şu videoyla özetliyorlar:
Düşününce mantıklı değil mi? Eğitimli aileler eğitimli çocuklar yetiştirdiğinde toplum da yaşanabilir bir toplum haline geliyor.


Ancaaaaaak;
Bizim memlekette (hatta dünyada da) insan haklarının "bu dünyaya çocuk getirmek" isteyecek kadar geliştirilmesi gerekiyor. Sonuçta kimse çocuk 18 yaşına gelip de askere gittiğinde şehit olmayacağının ya da el bebek gül bebek büyütülen kızın günün birinde kadın cinayetlerinden birine kurban gitmeyeceğinin garantisini veremiyor. Biraz daha bekleyelim. İnsanlık biraz daha insan olmayı öğrensin. Eğitim, sağlık, güvenlik biraz daha gelişsin.

O zaman bakarız. Belki o zaman da geç olur ama şu koşullar altında insanın içinden çocuk yapmak gelmiyorsa, hakkı vardır.


Şimdilik böyle iyiyiz.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.