Bon Iver İki Yeni Şarkıyla Geri Döndü

Taner Turna 22.08.2016

Müzik sahnesinin dokunduğunu altına çeviren sayılı figürlerinden biri olan Justin Vernon, Bon Iver projesiyle 5 yıl sonra 2 yeni şarkı ile geri döndü.

Yaklaşık bir ay önce sosyal medya hesaplarından 22 Days hashtag’i ile paylaşımlar yapmaya başlayan Bon Iver, ağzındaki baklayı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Eaux Claires Festival’den hemen önce çıkardı. Yeni albümünün adını “22, A Million“ olarak koyan Bon Iver, yeni şarkıları ile ilk kez Eaux Claires Festival‘de performans sergiledi.

2011 yılında “Bon Iver, Bon Iver” adıyla yayınladıkları ikinci albümden sonra Bon Iver projesinin yokluğunu fazlasıyla hissettik. Gerçi grubun müzikal açıdan atardamarı olan Justin Vernon, Poliça, Kanye West ve James Blake ile ortak yaptığı işlerle ortaklıklarda olduğunu bizlere hissettirdi. Fakat Bon Iver’ın kendine has folk tınılarının ve Justin Vernon’un vokalinin yerini hiçbir şey dolduramadı. Yıllar sonra yeniden hayranları ile kucaklaştıkları Eaux Claires Festivali’ndeki yeni albüm konserinden hemen sonra grup, “22, A Million”ın açılış şarkıları “22 (OVER SooN)” ve “10 d E A T h b R E a s T“i servis etti.


Bon Iver İki Yeni Şarkıyla Geri Döndü

Birden fazla alternatifle bizimle paylaşılan iki şarkıya kısaca bakacak olursak Bon Iver, alışık olmadığımız bir müzikal yapı ile sahnedeki yerini alacak. "Henüz daha iki şarkı, ne bu heyecan?" diyebilirsiniz. Tesirli laflar için albümün yayınlanmasını (henüz tarih belli değil) bekliyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.