Böcek İlaçlarının Zararlarını Biliyor Musunuz?

İrem Çamarası 07.06.2016

Aklınıza hemen evde kullandığınız böcek ilaçları gelmesin, aldığınız meyvelerin üzerlerinde bile bol miktarda ilaç var.

İçindeki kimyasallar nedeniyle insan sağlığına büyük zarar veren böcek ilaçlarına, özellikle yaz aylarında sıkça maruz kalıyoruz. Aldığımız meyvelerin bile üzerinde bozulmamaları için bol miktarda ilaç bulunuyor ve bu ilaçların hepsi sağlığımızı tehdit ediyor. İçeriğinde bulunan maddeler, insan ve hayvanlarda yağ dokularında depolanıp çeşitli kanser türlerini, kan hastalıklarını, zihinsel bozuklukları meydana getiriyor. Ayrıca genetik olarak bu hastalıklar anneden bebeklere de geçiyor.

Peki, ilaçsız doğal yöntemler neler?

- Sıradan bir okul tebeşiri ile karıncalardan kurtulabilirsiniz. Kireç ile çizdiğiniz sınırlardan geçemeyecek olan karıncalara en güzel çare tebeşir.

  • Yarım limon üzerine yerleştireceğiniz birkaç karanfil ile sivrisineklerden kurtulabilirsiniz.
  • Fesleğenler güzel koku salgılarken, sinekleri de sizden uzak tutacaktır.
  • Karıncalardan çok şikayet ediyorsanız ve yuvalarını bulduysanız, oralara kahve telvesi koyarak onları uzaklaştırabilirsiniz.
  • Meyvelerin üzerinde de bol miktarda ilaç olduğunu unutmayın. Bu yüzden meyveleri yıkarken kullandığınız suyun içine birkaç damla sirke damlatın.
  • Sinekler karanfil yağı, lavanta yağı ve portakal kabuğunun kokusundan hoşlanmazlar. Yaz akşamlarında hoş bir vücut losyonu olarak kullanabileceğiniz bu yağlar, sizi aynı zamanda sivrisinek saldırılarından da koruyacaktır.

İlaçların yan etkileri bu kadar çokken doğal yöntemler ile kendimizi korumak her zaman en iyi sonuçları getirecektir. Siz de kendinize kolay gelen doğal yöntemler ile zarar görmeden böceklerden korunabilirsiniz.

İrem Çamarası


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.