BMW 5 Serisi Yenilendi

Efe Ersoy 15.10.2016

BMW'nin amiral gemisi 5 serisinde 7. jenerasyon görücüye çıktı.

Bavaryalı otomobil devi BMW, en önemli otomobillerinden biri olan 5 serisinin yedinci jenerasyonunu resmen tanıttı. Yenilenen dış tasarım, geliştirilmiş iç mekan, sürüş fonksiyonları ve yeni motorları ile yeni 5 serisi piyasaya damgasını vuracak.

BMW 5 Serisi Yenilendi

Şubat ayında, Detroit Otomobil Fuarı’ndan hemen sonra satışa sunulacak olan yeni BMW 5 serisi, G30 kasa koduyla üretilecek. 4, 6 ve 8 silindirli benzinli ve dizel motor seçenekleri ile satın almak isteyenlere birçok opsiyon sunan yeni 5 serisine bir de hibrit modelin eşlik etmesi bekleniyor.

BMW 5 Serisi Yenilendi

Üst düzey teknolojik özellikler

Şerit kontrol sistemi, yarı otonom sürüş özelliği gibi üst düzey teknolojik özelliklere de sahip olan BMW 5 serisine gelecek en önemli teknolojik özellik ise Remote 3D View adı verilen, sürücünün otomobilini ve etrafını 360 derece olarak BMW Connected üzerinden kontrol etmesini sağlayan özellik olacak.

BMW 5 Serisi Yenilendi

Farklı dış tasarım

Dış tasarımda ise eski modele göre oldukça farklılık göze çarpıyor. Bi-xenon ve Laser Light farlar standart olarak sunulacak. Aynı zamanda eski versiyona göre ebat olarak da gelişen yeni 5 serisi artık 3.5 cm daha uzun, 6 mm daha geniş. Arka taraf sadeliğini korurken, bir BMW ikonu olan böbrek ızgaralar büyümüş ve ön tasarıma farklılık kazandırmış.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.