Bizimlasın - Bizimla Deyılsın Dedirten Parçalarıyla Back to the Future Modası

Giyilir Bu Ekibi 28.05.2018

Bağcıklarını kendi bağlayan ayakkabılar filan...

"Lenticular teknolojisiyle renk değiştiren kepler, kendi kendini bağlayan Nike spor ayakkabılar, tek düğmeyle üzerinize göre olan ve otomatik kuruyan montlar. Özellikle ikinci film, kıyafet ve aksesuarlarıyla gerçek bir fütüristik moda akımı örneği" demiş Rickie De Sole. Kendisi W Magazine'nin aksesuar direktörü.
Peki,
bu filmde 30 yıl sonrasının trendleri nasıl tahmin edildi?

De Sole, bu konuda dijital dünyanın yıllardan beri moda endüstrisini zaten çok etkilediğini, bunun bir istisna olmadığını söylüyor.
"Ancak yine de; bilerek ya da bilmeyerek, kasıtlı olsun ya da olmasın, metalik aksesuarlar, uzay çağı gözlükleri ve enteresan denimler filmde oldukça göze çarpıyordu."


Şimdi onlara bir bakalım.

1. Metalik Aksesuarlar
Bu güzel tahminlerden biri. Bu yıl Paris Moda Haftası'nda yanar-döner aksesuarları, metalik dokulu ayakkabıları, metalik elbiseleri, cüzdanları ve hatta üzerinde metal aksesuarlar bulunan başlıkları sık sık gördük.
Hatta DMC-12'nin metalik rengi ve Marty'nin şapkasındaki gümüş boyamalarla hemen hemen her koleksiyonda karşılaştık. Özellikle Louis Vuitton'da.İşte LV'nun metalik çantalarından biri.


2. Çift Kravat
Bu tahmin de biraz fazla olmuş. Çünkü iki kravat çok fazla. Back to the Future'daki bu görüntüyü bugün görmek istemeyiz.Tek kravat, papyon ya da Clooney gibi hiçbir şey takmamak daha iyi bir tahmin olabilirdi.


3. Kask

30 yıl sonrası için yanlış bir tahmin. Kask giyip gezmiyoruz. Hem çok çirkin bir görüntü hem de çok rahatsız olduğu aşikar. Bu tarz kaskları yalnızca bisiklete binerken giyelim.

Ama mesela Johnny Depp'in Toronto Uluslararası Film Festivali'nde taktığı fötr şapka güzel bir tahmin olabilirdi. Kadınlar için ise geniş kenarlı, keçe şapkalar da bu yıl çok revaçta.
4. Yüz Boyama
New York
Moda Haftası'nda ASAP Ferg'i gördünüz mü?Yani yüz boyama 2015 yılında kesinlikle trenddi. Güzel mi, değil mi tartışılır ama trenddi.


5. Denim
Kot pantolonların dışında cep yok. Doc Brown filmde "Evet çocuklar, gelecekte herkes dışında cep olan pantolonlar giyecek" diyerek hatalı bir tahmin yapmış. Ama eğer kotsever bir insansanız ve ceplerinizde havai fişek taşıyacaksanız Doc Brown'u dinleyip böyle pantolonlar giyebilirsiniz.Yine de Marc Jacobs'un çok trend olan patchwork ile süslenmiş kotlarından önce Marty'nin favori jean'lerinde ciddi bir yükselme vardı.

Ama tabii ki burada eleştirilecek bir şey yok. Sonuçta 30 yıl öncesinden bugün için kusursuz bir moda tahmini yapmak çoooook zor.


Not: Ama ne olursa olsun, hepimiz şu hoverboard'lardan bir tane istiyoruz.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.