Bıyıklıların En Güzel Yaşını Buldular!

Bıyıklılar Ekibi 11.05.2018

The Journal of Sexual Medicine dergisi ideal seks yaşını ve ideal seksi etkileyen faktörleri açıkladı. Bir göz atın deriz.

The journal of Sexual Medicine, 2004 yılında yayına başlayan , Venüslülerin ve Bıyıklıların psikolojik ve biyolojik seksüel fonksiyonlarına yönelik araştırmalar yayınlayan bir dergi. Bu derginin yayınladığı bir araştırmaya göre ideal seksi (ne demekse artık!) etkileyen 4 ana faktör var. Makalede, İngiltere’deki uzmanlara göre ideal seks yaşının Venüslülerde 26, Bıyıklılarda ise 32 olduğuna yer verilmiş. Eh hadi şu 4 ana faktöre bir göz atalım.


Yaşanılan Bölgedeki Ortalama İlk Seks Tecrübesi YaşıBahsedilen yaşın ülkeden ülkeye değiştiği yadsınamaz bir gerçek. İngiltere’de bekarete veda etme yaşı ortalama 17 iken, Brezilya’da 15. Yaptığımız kısa araştırma, bu yaşın Türkiye’de 19’un üzerinde olduğunu gösteriyor. Düz mantık kuramadan edemedik: Tek etken bekarete veda etme yaşı olsaydı, İngilizler ideal seks yaşına bizden 4 yıl önce erişirlerdi. Neyse ki tek etken değilmiş!


Vücudunuzun Biyolojik YaşıAslında görsel çok iyi anlatıyor. Bahsi geçen yaş kesinlikle gerçek yaşınız değil. Vücudunuza verdiğiniz değer yaşından bahsediyorlar. Belki kimlik yaşınızdan çok küçük ya da çok büyük olabilir. Zaten göz var izan var. Her ikisi de 28 yaşında olan göbekli Türk bıyıklısıyla six pack'li İtalyan bir olur mu?


Psiko-ekonomik Faktörlerİdeal seks yaşını belirlemeye çalışan uzmanlara göre; etik değerler, inanışlar, sekse bakış açısı, bireylerin ekonomik durumu, kültürler ve aile tarafından verilen çocuk yaşta verilen eğitimler de oldukça belirleyici.


Eşin Biyolojik Özellikleri


Dördüncü ve son faktör olan biyolojik özelliklere eşinizin yaşı, bir hastalığı olup olmaması ve tabii ki ten uyumu giriyor. Yaş ve hastalığı bilemicez ama ten uyumu önemli hafız. Ayakta başlayan sevişmelerin duvarda bitmesinin en büyük açıklamasıdır ten uyumu.


Birkaç hayat kurtaran bilgi vermeden içeriğimizi tamamlamak olmaz.


20'li yaşlarda haftada ortalama üç kez seks yapan insanların seks alışkanlıklarının 50'li yaşlardan itibaren haftada 1,22 oranında düştüğü düşünülüyor. 40 yaşından sonra seks alışkanlıkları her yıl yüzde 2 oranında azalmaya başlıyor ve bu daha düşük libidoya doğru gittiğimizi gösteriyor.


40'lı yaşlarda erkeklerin mutlaka testosteron seviyesinin ölçtürmesi ve hızlı bir düşüş yaşanıyorsa gereken tedaviye başlaması gerekiyor. (Bi' arkadaşınızın falan ihtiyacı olur belki)


Makalemize son verirken, ‘’Doğru iletişimi ve uyumu yakaladığınız partnerle hangi yaşta olursanız olun hayatınızın en güzel ve seksi anlarını yaşamanız mümkün’’ fikrini savunanlarla aynı kafada olduğumuzu belirtmek durumundayız.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.