Bitten ile Gelecek Çok Lezzetli

Amanda Aman 02.09.2016

Gelecekte bizleri nelerin beklediğine dair, lezzetli ve zihin açıcı bir etkinlik.

Yemek kültürünün değişen çehresi her hafta başlıklarda karşımızda. Yıllardır böyle ve böyle devam ediyor. Gıda tüketimi insanın temel ihtiyaçlarından olsa da yemek kültürü hayatta kalabilmek için günlük kalori alımından çok daha fazlası. Günümüzde pop kültürü, sağlık, sürdürülebilirlik ve sanat gibi farklı perspektifler üzerinden tekrar tekrar yorumlanıyor. Tüm insanları etkileyen ortak payda yemek, kitleleriyle iletişime geçmede araç rolünde. Urban Outfitters'ın satın aldığı restoran zinciri, Prada'nın ikonik Milanese fırını ve Club Monaco'nun Noma'da pop-up düzenlemesi, sanatçı Emilie Baltz'ın işleri bunun örneklerinden.

Bitten ile Gelecek Çok Lezzetli
Bitten ile Gelecek Çok Lezzetli

Bitten Gıda Konferansı bu sene yemek kültürünün geleceğini derinlemesine inceledi. Bu yıl 20'den fazla uzman panelist gıdanın ne anlama geldiği ve ne olabileceği ile ilgili bilgilerini paylaşmak için birleşti.

Bitten ile Gelecek Çok Lezzetli

Kuruculardan Naz Riahi'ye göre Bitten sadece bir gıda konferansı değil, aynı zamanda teknoloji, yaratıcılık, trendler ve yeni eğilimler konferansı. Gıda sektöründe çalışan kesimin dışındaki kişilere de hitap eden Bitten, bu noktada diğer gıda etkinliklerinden ayrışıyor.

Bitten ile Gelecek Çok Lezzetli
Bitten ile Gelecek Çok Lezzetli

İlham verici konferans, yemek alanının yenilikçi, heyecan verici ve yaratıcı yönlerini vurgulamayı, yemek ile ilgili konuşmaları daha erişilebilir ve cazip kılmayı amaçlıyor. Panelistler arasında Google'ın yemek hizmetleri yöneticisi Kim Huskey, James Beard Vakfı genel müdür yardımcısı Mitchell Davis ve dahi lokantacı Flynn McGarry gibi parlak isimler bulunuyor. Oturum konularından birkaçı ise hayvansız hayvansal gıda üretimi, gıda atıkları ve yeni gıda üretimi. Dünya üzerindeki açlıkla market alışverişlerinde karşımıza çıkan sınırsız seçeneğin kontrastı da konu başlıklarından.

Bitten ile Gelecek Çok Lezzetli

Bir sonraki konferans sonbaharda Los Angeles'ta düzenlecek, tarihi ise henüz açıklanmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.