Bisiklette Bir Adım Öteye: Noordung

Taner Turna 09.05.2016

Tamam kabul ediyoruz, bisiklet binmek için uygun bir ülkede yaşamıyoruz. Fakat Slovenya merkezli Noordung şirketinin bisiklet dünyasında yapmış olduğu atılıma da kayıtsız kalamadık.

Geçtiğimiz günlerde Slovenya merkezli Noordung şirketinin CEO’su Gregor Frah’ın tanıtımını yaptığı Noordung N-101, tasarımsal ve donanımsal açıdan yenilikçi yaklaşımıyla fazlasıyla dikkat çekiyor.“Ride electric, play music, charge devices, move smart”
mottosuyla yola çıkan Noordung, geliştirdikleri klasik cruiser tasarıma sahip bisikletlerini gelecek yıl Kickstarter üzerinden toplu fonlamaya açacak. Bisiklet kullanmayı daha keyifli ve güvenli bir hale getirmeyi amaçlayan akıllı bisiklet Noordung, bütün gücünü tasarımın kalbinde yer alan PowerBox’dan alıyor. Bu PowerBox sayesinde cihazlarınızı şarj edebilir, çevre dostu bir tur rehberine sahip olabilir, müzik dinleyebilir ve elektrik desteği ile sürüş gerçekleştirebilirsiniz.Şu anda prototip aşamasında olan Noordung, hali hazırda fotoğraflarını paylaştığı N-01 modeline temmuz ayında N-02’i eklemeyi planlıyor. Fakat gerek tasarım açısından ve gerekse vadettiklerine bakacak olursak, satışa çıktığı andan itibaren Noordung bisikletleri fazlasıyla ses getirecek.Tüm bunların yanında Noordung, siyah kromdan oluşan iskeleti, kişiselleştirmeye açık tasarımı ve off-road deneyimi sunmaya hazır kalın lastikleri ile estetik açıdan da oldukça başarılı. "Peki bu kadar övdün de biz ne zaman Noordung’u marketlerde göreceğiz?" diye soracak olursanız; şirketin satışa çıkmayı hedeflediği tarih Mart 2017 olarak görülüyor. Şimdilik fotoğraflara bakarak iç geçirebiliriz.


Taner Turna


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.