Bira Parası İsteyen Gence Binlerce Dolarlık Bağış

Serdar Demireren 14.09.2016

Annesinden yalnızca bir bira parası isteyen genç için işler beklediğinden çok daha iyi gitti.

Amerika'da Amerikan futbolunun diğer tüm sporlardan ayrıldığı ve maçlarının adeta bir şölen gibi yaşandığı malumunuz. Üniversiteler arası Amerikan Futbolu Ligi süresince her Cumartesi ESPN sponsorluğunda yayımlanan College GameDay etkinliğinde ise geçtiğimiz hafta ilginç bir olay yaşandı.

Reklam kokan hareketler

Sam Crowder isimli öğrenci, ESPN yayını boyunca annesinden bir bira parası istediği pankartın yayınlanmasını sağladı. Üstelik pankartın üzerinde, bir bireysel para transferi uygulaması olan Venmo hesap bilgileri de yer alıyordu. Böylece yayını izleyen ve pankartı gören herkes anında Sam’in Venmo hesabına para gönderebilecekti.

Bira Parası İsteyen Gence Binlerce Dolarlık Bağış

İşler tam da Sam’in istediği gitti. Venmo, 3.000 kişinin Sam’in hesabına gönderim yaptığını ve kendilerinin de ayrıca 50$ gönderdiğini resmi Twitter hesabından takipçileri ile paylaştı. Sam, yalnızca bir bira parası isterken, bir anda yüzlerce doların sahibi oldu.

Bilmeyenler için Venmo, bireyler arası bir para transferi uygulaması. Venmo’nun en can alıcı tarafı ise para göndermek istediğiniz kişinin bir banka hesabı olmasına gerek duymaması. Yalnızca mail adresi ya da cep telefonunu kullanarak para transferi gerçekleştirebiliyorsunuz. Henüz Venmo ülkemizde kullanılabilen bir servis değil.

Ticari zeka budur

Üstelik bu bağışlar yetmemiş olmalı ki, Sam daha fazlasını istemiş ve pankartının resminin yer aldığı bir tişört tasarımı hazırlayarak bu tişörtleri de satışa çıkarmış.

College GameDay kapsamında bağış isteyen ilk kişi Sam Crowder değil. 2013 yılında yine College GameDay sırasında pankart kaldırarak bu kez Bitcoin hesabına bağış yapılmasını isteyen bir öğrenci, yaklaşık 22 bitcoin’e, yani tam 24.000$’a ulaşmıştı.

Ne demişler; “İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara.”

Bira Parası İsteyen Gence Binlerce Dolarlık Bağış

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.