Bir Sen, Bir Ben, Bir de Göbek (Mutluluğun Formülü Bu Mu?)

Zian Ziangil 24.08.2016

Evlilik hakikaten milli meselelerimizden biri. E peki efendim buyrun evlenin de Orta Doğu ve Balkanlar'ın en büyük starlarına yakışıyor mu o göbekler?

Bayılırız insanları darlamaya, okul bitti mi mesele tamam. Altın günlerinin en büyük konusu kim kiminle evlenmiş, kim evde kalmış, kimin kocası daha zenginmiş... Üst komşu Hayriye teyzenin kızından tutun da yeni başlayan "Bilmemne Aşk" dizisinde oynayan o çipil gözlü oğlanın medeni durumuna kadar tartışılır. Mikrodan makroya uzanan bu düzende toplumsal bir mekanik haline gelen evlilik meselesi, en çok erkekler üzerinde baskı oluşturuyor herhalde. Baksanıza evlenir evlenmez salıveriyorlar ipin ucunu!

Eyy Kıvanç! Sen ki Behlül’sün... Kuzey’sin sen, Sekiz’sin! Menekşe’nin Halil’isin ayol! Bülent Ersoy klibinde oynatmak için sıra sıra dizmişti hepinizi, uzun altın sarısı saçlarınla orada bile dikkat çekmeyi başaransın... Orta Doğu’nun Brad Pitt’isin be! Evlendin, iyi güzel... Anneciğin istemedi dediler, düğüne gelmedi dediler. Olsun, düzelir dedik. Ailesi yanında cici bir kızcağızla yuva kurdun... Kendisi pek kötü giyiniyor ama olsun. (Neydi o Kenan ve Sinem’in düğününde giydiği elbise!)

Bir Sen, Bir Ben, Bir de Göbek (Mutluluğun Formülü Bu Mu?)

Evlenirken six pack'lerini de nikah masasında mı bıraktın Kurt Seyit’im? Aaa yapmayın Allah aşkına böyle şeylere kızıyorum! Toparlandı, eski formuna kavuştu dediler de bana nefesini tutup göbeğini içine çekmiş gibi geldi biraz. :)

Bir Sen, Bir Ben, Bir de Göbek (Mutluluğun Formülü Bu Mu?)
Murat Dalkılıç'ın Epik Göbeği!
Bir Sen, Bir Ben, Bir de Göbek (Mutluluğun Formülü Bu Mu?)

Peki Dalkılıç’ım sana ne oldu böyle? “Epik” adında albüm yaptın diye mi bu “epik” göbek? Bak Merve’ye, formundan ödün veriyor mu hiç? Yeni klip çekmişsin, uçurumdan soğuk sulara atıyorsun kendini ama göbekten mütevellit herhalde, giyinik olarak!

Tarkan'dan 8 Kiloluk Cuppa!
Bir Sen, Bir Ben, Bir de Göbek (Mutluluğun Formülü Bu Mu?)

Evlilik meselesinin en millileştiği alan olan megastarımız Tarkan peki? O da cici bir kızcağızla evlendi, Allah mutlu mesut etsin. Zaten evliliğin en çok yaradığı(!) kişi de kendisi oldu herhalde. Duyumlarımıza göre yemek yapma konusunda pek bir marifetli olan milli gelinimiz, megastarımıza 1,5 ayda tam 8 kilo aldırmış! Neyse ki Tarkan albüm çalışmaları nedeniyle pek tatile falan çıkamadı da göremedik o göbeği. Hemen evlilik ertesinde çıkan “Cuppa” skandalına ise hiç girmiyorum bile... Bu da mı tesadüf diyorum sadece.

Evlilik meselesine artık biraz uzaktan baksak, el sallasak, yarım ağız tebrik edip göz süzsek mesela, daha hoş olmaz mıydı? Mahalle baskısıyla herkesi birden evlendirelim, bulamazsa televizyona çıkarıp eşleştirelim mantığı gerçekten herkese zarar veriyor. “Aman ne derler sonra!” düşüncesiyle değil de bir ömür birlikte geçirmek için evlensin insanlar sadece.

Bu anlamda tüm bu baskılara boyun eğmeyen ve bekarlık müessesinin bayrağını elinde taşıyarak mücadelesini tek başına veren bu değerli insanı saygıyla selamlıyorum.

Bir Sen, Bir Ben, Bir de Göbek (Mutluluğun Formülü Bu Mu?)

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.