Bir Güzellik Daha Yok Oldu!

Elif Durgun 25.10.2016

Denizli'deki Karahayıt Şelalesi, kuraklık ve yanlış sulama nedeniyle kurudu.

Bir Güzellik Daha Yok Oldu!

Kentin doğal güzelliklerinden olan Karahayıt Şelalesi'nin içler acısı durumu, Laodikya Gezi Grubu'nun, bölgeye düzenlediği gezi sayesinde görüntülendi. Grup, ayrıca kuruyan şelalenin çöplük haline gelen çevresinde de temizlik yaptı.

Bir Güzellik Daha Yok Oldu!

Hafta sonları Denizli ve çevresine geziler düzenleyen Laodikya Gezi Gurubu, son gezide rotasını Karahayıt Şelalesi olarak belirledi. Karahayıt Mahallesi'nin üst kesimlerinde bulunan, doğal güzelliğiyle kent yaşamından kaçanların uğrak yeri olan Karahayıt Şelalesi'ne gelen grup, kötü bir sürprizle karşılaştı. Şelalenin kuruduğu, çevresinin ise çöplerle kirletildiği görüldü.

Laodikya Gezi Grubu Sorumlusu Zeki Akakça, "Denizli'nin en gözde turistik mekanlarından biri olan ve yaz kış turizme hizmet veren Karahayıt bölgesinin hemen üst bölümündeki vadide bulunan şelale kurumuş. Yaz kış gürül gürül akan bu şelalenin neden kuruduğu ile ilgili yaptığımız araştırmada, şelaleden akan suyun üst bölgelerde sulama amaçlı kesildiğini, bir diğer sebebin ise kuraklık olduğunu öğrendik. Doğayı seven, onunla dost olan ve adını doğadan alan tüm doğa ortak bileşeninde buluşanları gerçek anlamda doğaya saygılı olmaya ve korumaya davet ediyoruz. Yetkilileri, Karahayıt Şelalesi'nin neden kuruduğu hakkında bilgi paylaşmaya, bölgenin temizliği ve düzenlenmesine ilgi göstermeye davet ediyoruz" dedi.

Bir Güzellik Daha Yok Oldu!

Şelalenin eski hali...

Bir Güzellik Daha Yok Oldu!

Şelalenin yeni hali...

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.