Bir Garip Dövme Hikayesi

Zian Ziangil 28.04.2017

Sevgilisinin adını koluna yazdıran, yüzük yerine dövme yaptıran hatta eşinin portresini vücuduna kazıtanı bile gördük fakat bu bambaşka!

Son zamanlarda sıkça dile getirilen bir konu var: "Eşlerin evlenirken veya evlendikten sonra, birbirlerinin isimlerini dövme yaptırmaları evlilikleri olumsuz mu etkiliyor?" Ebru Destan'ın boşanmasından sonra ortaya attığı bu iddia aslında çok da yersiz değil. Elimizde "dövme mağduru" olup da boşanan birçok ünlü çift var. Ebru Şallı-Harun Tan, Demet Şener-İbrahim Kutluay, Birce Akalay-Sarp Levendoğlu, İrem Derici-Rıza Esendemir bunlardan bazıları...

Bu Nasıl Dövme?

Romantizm amaçlı dövmelerin evlilikleri nasıl etkilediğini bir kenara bırakırsak, aslında bugüne kadar bu konuda son derece klişe adımlar atıldığını söyleyebiliriz. Yüzük yerine isim yazdırma, eşinin adının ve soyadının baş harflerini koluna kazıtma, evlilik tarihlerini bileğinde ölümsüzleştirme gibi son derece modası geçmiş dövme türleri söz konusuydu. Bu konuda çığır açarak en ileriye giden kişi eşi Demet Akalın'ın yüzünü sırtına dövme yaptıran Okan Kurt olmuştu.

Bir Garip Dövme Hikayesi

Bugüne geldiğimizde ise Okan Kurt'un "yaratıcılık" pabucunu dama atan bambaşka bir isim var. O isim Neslihan Atagül! Geçtiğimiz yıl kendisi gibi oyuncu Kadir Doğulu ile evlenen Atagül, dövme konusunda Türkiye'de bir ilke imza atarak herkesi "yok artık!" dedirtti.

ı know my eyes already like you..
Neslihan Atagül Doğulu (@neslihanatagul)'in paylaştığı bir gönderi ()

Dudağının iç kısmına Kadir Doğulu'nun "K"sını dövdüren Neslihan Atagül, bu işlemden sonra zoru bir kez daha başararak dövmesini sosyal medyada paylaşmayı da ihmal etmedi.

Biz de kendisini bu yaratıcılığından ötürü tebrik ediyor, kaderinin diğer dövme yaptıran çiftlere benzememesini temenni ediyoruz! :)

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.