Bir Efsanenin Sonu: Lancer Evolution

Efe Ersoy 19.09.2016

Final versiyonu açlıkla mücadele için!

Bir Efsanenin Sonu: Lancer Evolution

Kimler kimler kullanmadı ki Dünya Ralli arenasından… Lancer Evolution, petrolkafalı (otomobil düşkünlerinin kendilerine taktıkları isim) her bireyin hayalini ve odasını süslemiştir. Belki bazılarımızın hayatına Daha Hızlı Daha Öfkeli filmiyle girmiştir, bazılarımızın hayatına Jackie Chan’in Thunderbolt filmiyle, bazılarımızın da pazar sabahları uyanıp televizyonu açıp Olips Motorsport ya da Start programını izlemesiyle…

Bir Efsanenin Sonu: Lancer Evolution

Japon otomobil devi Mitsubishi’nin otomobil sporları dünyasındaki imzası Lancer Evolution serisi ile atılmıştır. 1996-1999 yılları arasında, Finlandiyalı efsanevi pilot Tommi Makinen ile 4 yıl üst üste şampiyonluk yaşamış, bu başarının uğruna Lancer Evo VI “Tommi Makinen Edition” bile üretilmişti.

Bir Efsanenin Sonu: Lancer Evolution

Bugün birçok otomobilsever koleksiyonerin garajında mutlaka 1 adet bulunan Lancer Evolution serisi, Japonya’dan yapılan bir açıklama ile son bulmuştu. Artık Lancer Evolution serisi üretilmeyecek, Mitsubishi performanslı benzinli motor üretimi ve geliştirmesine ayıracağı bütçeyi elektrikli motorlara, yani geleceğin otomobillerine ayıracaktı.

Bir Efsanenin Sonu: Lancer Evolution

Bu son haber ile petrolkafalı herkes yasa boğuldu. Ancak Mitsubishi, sevenlerini son kez mutlu etmek adına Lancer Evolution X’i “Final Edition” adıyla 1.600 adet daha üretti ve sonuncusunun internet üzerinden açık artırma ile satılacağını duyurdu.

Bir Efsanenin Sonu: Lancer Evolution

Geçtiğimiz günlerde Amerika pazarına satılan son Lancer Evolution, 76.400$’a yeni sahibiyle buluştu. Umuyoruz ki 2 litre hacminde turbo beslemeli motora sahip, dört çeker sistemli ve manuel şanzımanlı bu son Lancer Evo, yeni sahibini mutlu ederken, açık artırma bedeli de açlıkla savaş mücadelesine bir nebze katkıda bulunur.

Bir Efsanenin Sonu: Lancer Evolution

Güle Güle Lancer Evolution, hayallerimizde ve hatıralarımızda yaşamaya devam edeceksin…

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.