Bir Dönemin Efsane Dizisi: Avrupa Yakası

Elif Nas Ünal 06.10.2016

2000’li yılların en iyi komedi programlarından biri olan dizinin efsane karakterlerini hatırlıyor musunuz?

Gülse Birsel’in yarattığı ve 2004-2009 yılları arasında yayınlanan Avrupa Yakası, hiç şüphesiz o yıllarda bizi en çok güldüren dizilerden biriydi. Nişantaşı’nda yaşayan Sütçüoğlu ailesinin ve Avrupa Yakası dergisinin çalışanlarının maceralarını anlatan dizi, toplamda 190 bölüm sürdü. IMDB Top 250 TV Dizileri sıralamasında 249’uncu sırada olan Avrupa Yakası’nda Gazanfer Özcan, Hümeyra, Ata Demirer, Müşfik Kenter, Gönül Ülkü, Rutkay Aziz, Engin Günaydın, Hasibe Eren, Levent Üzümcü ve Binnur Kaya gibi birçok değerli sanatçı yer aldı. Bana göre, Avrupa Yakası’nın efsanevi olmasının en önemli sebebi, dizideki “gerçek” sanatçılar tarafından ekrana yansıtılan eğlenceli karakterler… Haydi hatırlayalım!

Burhan Altıntop

Engin Günaydın tarafından canlandırılan Avrupa Yakası dergisinin “İdare Müdürü” Burhan Altıntop karakteri, dizinin en komik karakterlerinden bir tanesiydi. Hatta bana göre, Türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en komik karakteriydi.

Şahika Koçarslanlı

Diziye sonradan katılan ve Binnur Kaya’nın canlandırdığı Şahika Koçarslanlı karakterinin tepkileri beni hala güldürüyor. Binnur Kaya’nın muhteşem yeteneği karşısında saygıyla eğiliyorum…

Makbule Kıral

Hayatımıza “Sıdıka” olarak giren Hasibe Eren, ev kızı Makbule Kıral olarak tekrar karşımızdaydı!

Volkan Sütçüoğlu

Ata Demirer, Korsan TV’den beri bizi en çok güldüren ve eğlendiren insanlardan bir tanesi. Volkan Sütçüoğlu karakterini canlandıran Ata Demirer, Avrupa Yakası’ndan 3. sezonun sonunda ayrıldı ancak 6. sezonda diziye yeniden katıldı.

Bonus: Dilber Hala

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.