Bilim Kurgu Severler, HBO’nun Yeni Dizisi Westworld ile Tanışın!

Taner Turna 06.07.2016

Dizi sektöründe demirbaş dizileri ile ayakta kalmaya çalışan HBO, yıldızlar geçidi kadrosuyla şimdiden gönlümüzü fethetmeyi başaran Westworld ile yıla damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Arşivinde Lost, Fringe, Revolution gibi ses getirmeyi başarmış yapımlar bulunan J.J Abrahams, HBO’nun bayrağı altında yer alacak yeni dizisiyle karşımıza çıkacak. Daha önce 2007 yılında The Prestige filmi ile ‘En İyi Senaryo’ ödülü kazanmayı başaran J.J. Abrahams ve Jonathan Nolan ikilisi, yıllar sonra tekrardan Westworld dizisi için bir araya geliyor.

Yukarıda buz dağının görünen yüzü ile tanıştırdık sizi. Şimdi de sırada dizinin oyuncu kadrosunu tanıtma kısmı var. İlk sırada, yıllar geçse de tontonluğundan hiçbir şey kaybetmeyen, oyunculuğu ile devleşmeyi başaran Anthony Hopkins var. Dizide ayrıca James Marsden, Tesse Thompson, Ed Harris, Jimmy y Simpson gibi önemli isimler de yer almakta. Peki diyeceksin ki, bunun neresi bilim kurgu?

“Yapay zekanın doğuşu ve günahın geleceği” sözleriyle bizleri karşılayan Westworld, yetişkinler temalı bir eğlence parkında robotların ziyaretçileri öldürmesi ve bunun sonuçlarının dünyaya sıra dışı bir şekilde yansımasını konu alıyor. Bilgim kurgu bayrakları da tam bu noktada balkona asılıyor. Çekimleri Los Angeles ve California’da tamamlanan dizinin yayınlanma tarihi henüz duyurulmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.