Bileklikten Al Haberi: Su İçmelisin

Zafer Babal 21.09.2016

Giyilebilir teknolojiler atılım üstüne atılım yaparken, Kickstarter’da kampanyası bulunan LVL isimli akıllı bileklik, su ihtiyacımızı belirlemesi yönüyle diğerlerinden ayrılıyor.

Giyilebilir teknolojiler, akıllı bileklikler, akıllı saatler, akıllı kolyeler, akıllı gözlükler vs. derken gitgide daha da geniş bir yelpazeye ulaşıyorlar. Cep telefonlarının yetenekleri artmaya başladıkça geliştiriciler bu durumu farklı teknolojilere uyarlamaya başladı. Adım ölçer tarzı basit uygulamalarla başlayan bu ilerleme, sağlık ve spor alanındaki potansiyel keşfedildiğinde çok daha ilgi çeker hale geldi. Hatta akıllı bilekliğimiz kolumuza takılıyken telefonlarımıza, bilgisayarlarımıza şifreler koymamıza bile gerek kalmıyor artık.

Bileklikten Al Haberi: Su İçmelisin

BSX Athletics tarafından geliştirilen LVL isimli bileklik ise vücudumuzun su ihtiyacını ölçmesi yönüyle benzerlerinden ayrılıyor. Su bedenimiz için hayati öneme sahip. Vücudumuzun susuz kalması çok ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Yaptığımız egzersizlerin veriminin düşmesi, uyku kalitesinin azalması, ani kilo kayıpları, sağlıklı düşünememe, genel ruh hali, mutluluğumuz gibi birçok faktörü doğrudan etkileyen susuzluk hali LVL ile kontrol altına alınıyor.

Bileklikten Al Haberi: Su İçmelisin

LVL’in Yetenekleri

Genel olarak ürünün özellikleri şu şekilde:

  • Gerçek Zamanlı Vücut Su İhtiyacı Ölçümü
  • Geliştirilmiş Nabız Ölçümü
  • Otomatik Uykuya Dalma Fonksiyonu, Akıllı Alarm (Fiziksel olarak en müsait anda uyandırma)
  • Adım - Mesafe Ölçer
  • Kalori Yakma Ölçümü

Örneğin sabah sporuna başlamadan önce LVL su ihtiyacınızı ölçüp “Yarım litre su içmeniz %5 performans artışı sağlayacaktır” şeklinde bildirimlerde bulunabiliyor. Yine vücudunuzun o anki su ihtiyacına bağlı olarak “Yatmadan önce 300 ml su içmeniz uyku kalitenizi %40 oranında artıracaktır” tarzı bildirimlerle sadece spor esnasında değil, gün içerisinde de yaşam kalitenizi yükseltmeye yönelik uyarılar alabiliyorsunuz.

Yatırımcılar ve gönüllü bağışçılar da BSX Athletics’in giyilebilir teknolojilerdeki bu farklı yaklaşımını yararlı bulmuş olacaklar ki 50.000 dolar bağış toplama amacıyla başlatılan kampanya şu an itibariyle 471.875 dolara ulaşmış durumda. LVL isimli bu akıllı bileklik silikon, siyah ve kahverengi deri seçenekleriyle satışa sunulacak. Geliştirme süreci devam eden LVL için henüz satış fiyatı belirlenmese de yakın bir zamanda fiyat aralığının ortaya konacağı ifade ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.