Beyonce'nin En İyi Lemonade Görünümleri

Buse Akın 10.05.2016

Beklenen albümü Lemonade’e bir film çekerek, karşımıza tam da özlediğimiz gibi çıkan Beyonce’nin 1 saatlik videosundan en özel görünümleri konuşuyoruz!

Lemonade albümüyle beraber aynı adı taşıyan bir albüm filmi yayınlayan Beyonce, henüz üzerinden bir hafta geçmeden bütün magazin, müzik ve de moda dünyasını karıştırdı. Öncelikle bir aldatılma hikayesini anlattığı ve de şarkı sözlerinde de bu hikayeye oldukça yer verdiği için oklar Jay Z’nin üzerine çevrildi ve ayrılıp ayrılmayacakları fısıltı gazetelerinde konuşuluyor. Aynı zamanda ilişkilerinin kronolojik sırasından, sözlerde geçen kadının kim olduğuna kadar haklarında birçok dosya yapılmış durumda. Lemonade’i Tidal’dan izlemek şu an mümkün. Ayrılığı bilemiyorum ama albüm ve de film son zamanlarda dinleyip izlediğim en iyi şeylerden biri. Sanıyorum bu “iyi”likte videodaki görünümlerin de etkisi oldukça büyük, izlerken durdurup durdurup giydiklerine baktığım bu ikonik görünümleri sizinle de paylaşayım istedim.


1. Elinde bir beyzbol sopasıyla her yeri yakıp yıkar ve de Hold Up şarkısını söylerken giydiği bu sarı renkli elbise, henüz video yayınlanmadan merak uyandırmıştı bile. Elbise hem bohem hem de oldukça hareketli ve Roberto Cavalli. Ayakkabıları ise Saint Laurent.


2. Don’t Hurt Yourself şarkısını seslendirirken gördüğümüz Beyonce, bu sefer bir kürk içinde olduça şık bir getto görünümüyle. Dizine kadar uzanan kürkü Hood by Air, giydiği crop-top ve tayt pantolon ise Yeezy.


3. Videoda gözden kaçmayacak Viktoryen ilhamlı görüntülere yer vermemek de imkansız. Bütün giysilerinin ve aksesuarlarının incelenip hakkında sayfalarca yazacak kadar mükemmel olduğunu söyleyebilirim.


4. Albümün en iyilerinden ve de içinde geçen “Becky with the good hair” ile en çok tartışılan şarkılarından biri olan Sorry’nin videosunda karşımıza sürpriz bir isim çıkıyor; Serena Williams. Filmde Malcolm X’in kendi sesinden sözlerine de yer veren Beyonce, bu albümde “black lives matter” ile siyahi haklarıyla alakalı nerede duracağının güçlü sinyallerini Youtube’da listedışı bırakılan Formation klibiyle vermişti. Serena’nın kendisine eşlik ettiği bu videoda giydiği tulum Yousef Al Jasmi’ye ait, Williams’ın görünümü ise Brandon Maxwell.


5. Beyonce çağlar boyunca en güçlü kadın simgelerinden biri olan Antik Mısır’ın Nefertiti’si olarak da karşımıza çıkıyor. Feminizim ve güçlü kadınlar hakkında duruşunu hemen hemen her albümde ve yerde belli eden Knowles, Lemonade’de de Zana Bayne büstiyeriyle görünümünü tamamlamış.


6. 6 inch adlı şarkıda The Weekend ile düet yapan Beyonce’nin en göze çarpan görünümlerinden biri yine bu şarkının videosunda. Nicolas Jebran elbisesiyle yine çok güzel.


7. Videoda affetme ve de aşktan bahsetmeye geçtiğinde giydiği bu beyaz elbise de unutulmazlar arasında yerini aldı. Elbisesi oldukça sade ve Mara Lucia Hohan’a ait.


8. Normalde country tarzı müzik sevmeyenleri bile çekeceğini düşündüğüm Beyonce’nin Daddy Lessons yorumu inanılmaz. Şarkıyı söylerken giydiği Afrika desenli elbise ve saçları da Lemonade’in tümü kadar güzel.


9. “Black Girls” olarak adlandırılabilecek son sahnede, bütün videoda olduğu gibi sürpriz isimler var; Zendaya ve Amandla Stenberg gibi. Beyonce’nin burda giydiği bluz ise Rosie Assoulin.


Buse Akın


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.