Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri

Yalnızca en iyileri!

Beyoğlu, aradığınız herhangi bir şey için cennet niteliğinde; çünkü burada bulamayacağınız neredeyse hiçbir şey yok. Sahaflardan giyime, yemekten içkiye, her türlü şeye Beyoğlu’nda ulaşmak mümkün. Bense bugün sizlere ne zaman Beyoğlu’na gitsem uğramaktan keyif aldığım favori yeme-içme mekanlarımdan bahsetmek istiyorum.

Kharon

İstiklal Caddesi Hasnun Galip Sokak No:5 Beyoğlu / İSTANBUL

İstanbul’a ilk yerleştiğim zamanlarda neredeyse her günümü geçirdiğim Thales Room’un sokağında, yine Thales’in uzantısı olarak açılan Kharon, hem fahiş fiyatları olmayan hem de sokağa attığı masalarla özlediğimiz Taksim ortamını yaşatan tatlı bir bar. Birçok çeşit biraya sahip olmalarının yanında, hem kokteylleri hem de yemekleri gayet başarılı. Ortaya bir bar tabağı söyleyip muhabbete dalmak ise en iyisi!

Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri

Üçüncü Mevkii

Hüseyinağa Mahallesi, Öğüt Sokak, No 18/1, Beyoğlu, İstanbul

Dışarıdan baktığınızda buranın bir restoran olduğunu anlamanız zor olabilir! Ama burası farklı servis yöntemi ve şahane yemekleriyle aslında birçok müdavime sahip. Sayemde siz de bağımlısı olacaksınız, benden söylemesi. Minik bir esnaf lokantası havasındaki Üçüncü Mevkii’de garson yok, kendi tabağınızı, bardağınızı kendiniz alıyorsunuz ve siparişlerinizi A4 kâğıdına basılı menüden seçip yine küçük bir kağıda yazarak mutfağa kendiniz iletiyorsunuz. Siparişleriniz hazır olunca da size asansör ile gönderiliyor. Falafelleri mutlaka denenmeli. Fiyatlar çok makul, ortamı da çok samimi ve mütevazı.

Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri
Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri

Balkon

Şehbender Sk. No:5 Kat 6 Asmalı Mescid Beyoğlu / İstanbul

Sadece manzarası için bile mutlaka gitmeniz gereken harika mekan! Haliç, Yenikapı, Süleymaniye, Fatih, Balat, Kadıköy, Beyoğlu, Pera; yani neredeyse tüm İstanbul ayaklarınızın altında. İki, üç, dört kişilik fix menüleriyle fiyatları aşırı yüksek olmayan Balkon’da, peynir tabağınız ve şarabınızla harika manzarayı izleyerek elitliğin doruğuna çıkabilirsiniz.

Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri
Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri

Helvetia

Asmalımescit Mahallesi, Asmalımescit Caddesi, General Yazgan Sokak, No 8/A, Beyoğlu, İstanbul

Helvetia, 7-8 masadan oluşan minicik bir restoran. Ama yemeklerinin lezzeti mekanın büyüklüğü ile doğru orantılı değil. Her gün 10-15 farklı çeşitte zeytinyağlı ve/veya farklı ev yemekleri çıkıyor ve siz istediğiniz yemeklerden 4 ya da 5 farklı çeşide kadar seçerek kendi tabağınızı oluşturuyorsunuz. Asmalı civarında yiyebileceğiniz en uygun fiyatlı ve en güzel yemekler kesinlikle burada. Adının Helvetia olması ise, mekanın açılışından önce dış duvarlarının temizlenmesi sırasında buranın 1930 İstanbul'unun meşhur birahanelerinden "İsviçre Birahanesi Helvetia"nın bir şubesi olduğunun ortaya çıkmasındanmış. Maş fasulyesi salatasını şiddetle tavsiye ediyorum!

Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri
Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri

Papillon

Hüseyinağa Mahallesi, Balo Sokak, No 31, Kat 4, Beyoğlu, İstanbul

Öğrenci fiyatları, şahane dekorasyonu, siz otururken kucağınıza tırmanan kedileri, müzikleri; kısacası her şeyiyle Taksim’de en sevdiğim yerlerden birisi Papillon. Arkadaşlarınızla nereye gideceğinize karar veremediğinizde gideceğiniz ilk yer kesinlikle burası olmalı. Bir tavsiye: Saat 20:00'den önce gidin ve zaten ucuz olan fiyatların daha da ucuz olmasının keyfini çıkarın!

Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri
Beyoğlu Yeme-İçme Favorileri

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.