Berserk Yeniden Hiatus'a Giriyor

Su Tunç 26.09.2016

Üzülmeye gerek yok! Animenin ikinci sezonu geliyor!

Berserk hayranlarına bir iyi bir de kötü haber

Yıllardır hiatus üzerine gelen hiatus'larla beklemeye alışan Berserk severlerlerin bu haftaki hissiyat durumu belli; kafası karışk.

Ben en iyisi size önce kötü haberi verip beklentilerinizi düşüreyim. Sonrasında iyi haberle biraz neşelenirsiniz.

Berserk'in mangası yeniden ara veriyor

Artık bu kaçıncı ara, en hakiki Berserk severler bile unuttu. Berserk 2016 animesinin on ikinci bölümde sonlanmasıyla birlikte ünlü serinin mangasının da 2017'ye kadar ara vereceği duyuruldu.

Berserk Yeniden Hiatus'a Giriyor

Sezen Aksu'dan "Geri dön" şarkısını mırıldandığınızı duyar gibiyim. Ne ara geldi, ne ara hiatus'a girdi, anlamadık bile. Kentaro Miura'nın 1989 yılından beri aralıklarla yayımlanan mangasının geri dönüş tarihinin 2017 yılının başları olması bekleniyor.

Evet, hepimiz yeterince üzüldüysek, iyi habere geçiyorum.

Berserk animesi 2017'de ikinci sezonuyla geri dönecek

Henüz bir resmiyet kazanmamış olmasına rağmen Berserk 2016 animesinin 16 Eylül'de yayımlanan son bölümünde verilen tüyoya - "Those Who Cling, Those Who Struggle" - bakılırsa, animeye ikinci bir sezon gelmesi kesin.

Buna benzer bir durum Death Note live action filmlerinde de olmuş, daha resmi bir açıklama gelmeden filmin sonuna dünyaya altı Death Note'un düşeceğini ve bununla ilgili yeni bir live action filmin geleceğini müjdeleyen minik bir kesit eklemişlerdi.

Evet, Berserk severler manganın - hele hikaye çok da güzel devam ediyorken - bu şekilde çat diye ara vermesine içerleyecek, önüne geleni kırmak, yıkmak dökmek isteyecek. Sonra da yirmi yedi yıldır süregelen bu makus talihlerini - sürekli ara veren bir manganın takipçisi olmak kadersizliğini - eninde sonunda kabullenecek.

Ben duruma farklı açıdan bakıyorum. Manganın animesinin başlangıcıyla ivme kazanması ve bitişiyle birlikte ara vermesi çok fena tongaya düşmüşüz duygusu uyandırıyor. Berserk'in mangasını takip etmeyi bırakan, 1998'deki anime uyarlamasından sonra "Artık başka uyarlama gelmeyecek herhalde" diye hikayeden umudu kesen kesimi yeniden canlandırıp animeyi izlettiler, şimdi de bitimiyle birlikte yeniden, ikinci sezon çıkana kadar sessizliğe gömülüyorlar.

Olaya böyle bakınca insan daha da bir üzülüyor açıkçası.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.