Bentley’den Dizel Bentayga

Efe Ersoy 25.09.2016

97 yıllık tarihte ilk ve tek!

Bentley markası, 97 yıllık tarihinde bugüne kadar hiç dizel motorlu araç üretmemişti. Ancak markanın yeni modeli Bentayga, bir ilk olarak piyasaya çıkıyor.

Bentley’den Dizel Bentayga

4 litre hacimli, çift turbo ve süperşarj beslemeli V8 motor, 429 beygir gücünde ve 900 nm torka sahip. 2390 kiloluk SUV sınıfının lüks ve ihtişamlı üyesi Bentayga’yı 0’dan 100’e 4.6 saniyede ulaştıran ve maksimum hızı saatte 270 kilometre olan bu motor, sınıfın diğer üyelerine nazaran oldukça kuvvetli ve iddialı.

Bentley’den Dizel Bentayga

Alıştığımız dizel motorun çalışma gürültüsünden uzak olan bu yeni nesil dizel motor, akustik olarak daha gürültüsüz ve rafine bir sese sahip. Audi’nin SQ7 modelinde kullandığı motordan baz alınarak geliştirilen V8 dizel motor, maksimum tork değerine 1000 devir/dakika gibi çok düşük bir devirde ulaşarak kalkış ve ara hızlanmaları çok kısa sürede gerçekleştiriyor.

Bentley’den Dizel Bentayga

Yeni Bentayga’nın dizel modeli, benzinli olarak piyasaya sürülen modeller ile aynı iç mekana sahip. Lüks ihtişamını klasik sadelik ile buluşturan Bentley, yeni modelini önümüzdeki yıl itibariyle Avrupa, Rusya, Güney Afrika ve Avustralya merkezli olarak satışa sunacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.