Bencillik Güzeldir

Venüslüler Ekibi 13.10.2017

Beynimiz ve kalbimiz ne kadar gelişmiş olursa olsun, vücudumuz insanlarda arzu uyandırmıyorsa, biz bir hiçiz. Spor yapma nedenimiz, bizi buna inandırmaya çalışanların ağzına ağzına vurmak olabilir mi, ne dersiniz?

Ne zaman bir kadın dergisinin sayfalarını çevirsek, karşımıza zayıflama reçeteleri, cilt bakımı önerileri, partnerimizi yatakta daha mutlu etmemiz için ipuçları çıkıyor. “Özgüvenden daha seksi bir şey yoktur” diyenler bile, bedenimizle olmasa da özgüvenimizle arzulanmamız gerektiğini anlatıyor. Bütün dünya bize, başkalarının isteklerini tatmin etmek için var olmamızı, yoksa değersiz hissedeceğimizi söylüyor.


Saçmalamasınlar.
Hiçbirimiz koyulan kurallara uymak zorunda değiliz, çünkü bize önce çirkin hissettirip hemen ardından güzellik malzemesi satmaya çalıştıklarını biliyoruz. (Biliyoruz, değil mi? Bilelim!) Dış görünüşümüze bu kadar takılıp içimizde olan bitenden giderek uzaklaştığımızın, vücudumuzun bize verdiği mesajları duymamaya başladığımızın da farkında olalım.


Sonra spor yapalım.
Ama sadece daha iyi ve zinde hissetmek için. Amaç daha güzel bacaklar, daha ısırılası kalçalar, daha gıptayla bakılası bir karın olmasın ki, yaptığımız şey bize bir zorunluluk gibi gelmesin, keyif alalım. Sadece 5 kilo fazlalığı vermek için yapılan diyet ve spor işkencedir. Kendimiz için sağlıklı beslenmek ve spor yapmak ise harika bir yaşam tarzı değişimi olabilir.


Beş basit kural, değişimi kolaylaştırır.

1. Yeni deneyimler yaşayın: Herkes pilates yapıyor diye siz de pilates yapmak zorunda değilsiniz. Farklı sporlar ve yiyecekler deneyin. Belki enerjinizi wingchun’la daha iyi atarsınız, kim bilir?
2. Yaptıklarınızı yazın: Yediğiniz, içtiğiniz, yaptığınız ve hissettiğinizi yazın. Yazdıklarınıza daha sonra göz atarak hangi yiyecek ve aktivitelerden zevk aldığınızı öğrenin, bunları devam ettirin.


3. Her gün bir şey değiştirin: Kendinize bir pazartesi seçip aynı gün içinde karbonhidrat ve şekeri bırakır, üstüne bir kilometre koşar, bir de yoga yaparsanız, size neyin iyi geldiğini pek anlamayabilirsiniz.

4. Sürdürmeye çalışın: Başladığınız her şeye 3-4 hafta ayırın. İlk seferde nefret etseniz de vücudunuz alıştıkça çok keyif alabilirsiniz. Yeni deneyimlere şans vermek için bir hafta çok kısa.

5. Bencil olun: Başkası beğensin diye değil, kendi mutluluğunuz için bir şeyler yapın. Siz kendinizi iyi hissettikten sonra beğeni zaten gelecektir. Bunu ne kadar umursayacağınız, tamamen size bağlı.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.