Beklenen Oldu! Allardyce istifasını sundu...

Elif Durgun 28.09.2016

Rüşvet aldığı ve transfer yasağını deldiği gizli kamera görüntüleri ile ortaya çıkan İngiliz menajer görevinden ayrıldı.

Transfer yasağının nasıl delinebileceğini anlatıp, bunun karşılığında da rüşvet alan İngiltere Milli Takım Menajeri Sam Allardyce bekleneni yaptı ve dün akşam istifasını sundu.

Dün ortaya çıkan ve spor servislerinde bomba etkisi yaratan Allardyce'ın gizli kamera görüntüleri sonucunda soruşturma başlatan İngiltere Futbol Federasyonu, 61 yaşındaki menajerle karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığını açıkladı.Bu anlaşma çerçevesinde Allardyce, istifasını vermeyi teklif etti. İngiliz menajer, yaptıklarından ötürü pişman olduğunu beyan etti. FA de konu hakkında 'utanç verici' yorumunu yapmıştı.

Peki dün ne olmuştu?

Nam-ı diğer Big Sam, bonservisi "3. şahıslarda" olan futbolcuların İngiliz takımlarına transferini yasaklayan uygulamanın nasıl delinebileceğine dair tavsiyeler verirken kameralara yakalanmış ve bu tavsiye karşılığında tam 400 bin sterlin istemişti. Skandalı, tam 10 ay boyunca kendilerini Uzak Doğulu iş adamları olarak tanıtan ve Allardyce ile pazarlık yapan The Telegraph muhabirleri ortaya çıkarmıştı.

İngiltere Milli Takımı, Southgate'e emanet!

Milli takım menajerliği sadece 67 gün süren Sam Allardyce'ın ardından takımın başına U-21 takımının teknik direktörü Gareth Southgate getirildi. Southgate, Dünya Kupası grup elemeleri kapsamında oynanacak Malta, Slovenya ve İskoçya maçlarının yanı sıra Kasım ayında İspanya ile oynanacak dostluk maçında da takımın başında olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.