“Bekarlığa Veda” İçin Nereye Gitmeli?

Bener Onar 11.01.2017

Erkek arkadaş grupları buraya! Anlı şanlı 'bekarlığa veda' partileri için Avrupa'dan 5 adres açıklıyoruz!

Erkeklerde evlilik yaşı günümüz/modern hayatında 30'un üzerine çıkmış olsa da, hala 24-25’inde hayatlarının hatasını yapan genç kardeşlerimiz var! Şaka bir yana, geniş arkadaş çevrelerinin en değerli evlilikleri de bu ilk göz ağrısı-ları- oluyor. Yengeler aşırı otoriter değilse veya “Gitsin ben sonra ömür boyu cezayı keserim” diyorsa mutlaka bir de erkek erkeğe yurt dışına gidiliyor.

“Bekarlığa Veda” İçin Nereye Gitmeli?

Bunun adına Avrupa veya ABD kültüründeki gibi “bekarlığa veda” değil de “erkek erkeğe son seyahate çıkalım” deniliyor, yersen! Yiyin kızlar, yiyin yazık bu çocuklara da. Hayat mücadelesinin başındaki bu gençlerimizin en önemli kriteri olan “ucuz bira”yı ana çarpan olarak alıp alternatifli yol haritalarını çiziyoruz.

“Bekarlığa Veda” İçin Nereye Gitmeli?

Bratislava, Slovakya

2014 yılında “Bekarlığa Veda” konseptinin başkenti seçilen Bratislava’da, hafta sonu sadece 700 TL’ye krallar gibi yaşarsınız. Dönüşte "sadece birayla beslendik" diyenler olacaktır!

Buranın en ilginç aktivitesi atış yapabileceğiniz yerlerin varlığı. 9 mm veya AK-47 kullanmak ilginç olabilir. Damada vermeyin, eli alışmasın!

Barlar ve kulüpler konusunda çok fazla alternatif olmasa da mekanların yan yan olması güzel bir seçenek. Eski kardeş Çeklerin biraları burada daha ucuz. Lokal kızlar cana yakın arkadaşlıklar kurulacaktır kesinlikle.

UYARI: Striptiz barlarda vakit geçirmeyin, tehlike büyük!

“Bekarlığa Veda” İçin Nereye Gitmeli?

Budapeşte, Macaristan

Burada en kafa karıştırıcı şey, Forint denilen para birimi! Euro-TL veya Dolar-TL ekseninde üçüncü partilerin fazla para harcatma ihtimali hep vardır o yüzden hesap kitaptan yapmaktan kaçınmayın.

Elbette Orta Avrupa’nın en iyi barlarında keyifli şekilde takılırken “Himmet Ağabey” gibi olmayın ve keyfini çıkarın. Macar likörü serttir adamı çarpar meyhanede rakı içirdiğiniz turist gibi olabilirsiniz! Yerel tat deneyecekseniz Unicum ve Palinka deneyin.

Budapeşte’de mekana sizi sokabilen kızlarla birer içki içebilirsiniz. Kızlarla girdiğiniz barın anlaşması var hemen heyecan yapmayın. Yine de burada muhabbetlerden güzel dostluklar kurulmuş hala mektuplaşanlar varmış! Macar kızları güzel... Acun Ilıcalı İngilizceniz ve şirinliğiniz de sizi bir adım öne çıkarabilir.

UYARI: “Hadi bizi gece kulübüne götür”ün taksiciler için tercümesinin “Bizi geneleve götür“ olduğunu bilin!

“Bekarlığa Veda” İçin Nereye Gitmeli?

Krakow, Polonya

Krakow hakkında “Gündüzleri genç ve masum geceleri vahşi ve çılgın” diye bir yazı vardı. Cidden de, bu yorumu yapana puanımız 10! Oldukça ucuz bir destinasyon ve Avrupa’nın gözde yerleri gibi temiz bir şehir. Üniversite öğrencileri nedeniyle canlı ve heyecanlı bir macera olacaktır.

Krakow’da yerli biranın yerini biraz votka alabilir ama ithal biraların-içkilerin fiyatları da gayet makul. Barlar ve kulüplerin yan yana olduğu Krakow’da 'kapıdakiler' olay çıkarmaya veya abartmaya eğilimli gruplara pek sıcak bakmıyor. Bu nedenle böyle grupların anavatanı İngiltere’den erkek topluluklarının yanındaki kızlara kapıdan içeri kadar "SİZİN" eşlik etmeniz an meselesi!

Polonya’nın en güvenli şehirlerinden biri olan Krakow’da Polonyalı hanımlar çekici ve arkadaş canlısı ve genç jenerasyon neredeyse tamamı İngilizce konuşuyor.

“Bekarlığa Veda” İçin Nereye Gitmeli?

Riga, Letonya

Daha önce yazdığımız Tallinn’e Çeşme dersek buraya İzmir diyebiliriz. Daha büyük ve daha çok şey yapılabilecek bu şehirde haliyle kötü tecrübe yaşama olasılığına karşı dikkatli olmak lazım.

Burası da Bratislava gibi atış kültürüne sahip bir şehir. İçecek fiyatları makul düzeyde ama bazen faturada şişirmece olabiliyor. Mutlaka içkinizin ücretini sorun. Özellikle kalabalık publarda dikkatli olmak lazım.

Bir de “arka sokaklarda neler oluyor” Gülben Ergen’in bir şarkısı olarak kalsa fena olmaz! “Son bir içki alalım hem de dans eden kızlara bakarız” demiyoruz, otele dönüyoruz!

“Bekarlığa Veda” İçin Nereye Gitmeli?

Hamburg, Almanya

Prag’a oranla daha pahalı olduğu için Avrupa’nın 2 numarası. İster parti teknelerine atlayın, ister 'beer biking' ("bu ne demek?" diyenler fotoğrafa baksın) yapın ister St. Pauli’deki 'Kırmızı Işık'larda (anladınız siz onu) dolaşın…

Uçakta dönüş yolunda geçen günleri konuşurken şunu mutlaka söyleyecekseniz: Çok ucuz değildi ama değdi be! Evet Hamburg’un biraları mükemmel ve anında özletir kendini.

Prinzenbar veya liman tarafındaki eğlenceler de gayet güzel. Ama olay başka bir yerde geçiyor babalar! Amsterdam’ın uçukluğunu Barcelona’nın kalabalıklığını bir potada eritin üstüne de gayet düzenli ve seviyeli işleyen bir sistem oturtun işte buna 'Reeperbahn' deniyor! Noktayı burada koyarken bir sonraki yazıda Hamburg’a daha uzun değinme sözü veriyoruz!

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.