Bayram Şekeri Tadında En İyi Magazin Skandalları

Zian Ziangil 14.09.2016

Türk magazin tarihine damgasını vurmuş skandallar çok özel ayrıntılarla bayramınıza neşe katmaya geliyor!

Tostumu Yedim Odamda Bekliyorum

Bayram Şekeri Tadında En İyi Magazin Skandalları

2002 yılına ait skandal, Türk magazin tarihine altın harflerle adını yazdırmayı başarmıştı. O yılların en çok aranan mankenlerinden olan Çağla Şikel’in evli meslektaşı Şenol İpek’e gönderdiği “tostumu yedim odamda bekliyorum” mesajı, magazin jargonuna nesilden nesile aktarılacak bir cümle kazandırmıştı. Söz konusu skandaldan sonra Şikel’in bağlı olduğu ajanstan kovulması bile gündeme gelmişti.

Şaziye Bar Tuvalet Penceresi

Bayram Şekeri Tadında En İyi Magazin Skandalları

1999 yılında yaşanan skandal, Hande Ataizi’nin ilk skandallarındandı. O yıllarda sürekli burun estetiği olan Ataizi bir sabah pencerede sıkışmış haliyle tüm gazetelerin manşetlerini süslüyordu. Bodrum’daki Şaziye Bar’da eğlenen oyuncu, gazetecilerin geldiğini duyunca göz altı morlukları ve bandajlarıyla görüntülenmek istemedi. Barda başka bir çıkış kapısı da olmayınca tuvalet penceresinden kaçmaya çalıştı. Pencerenin yüksekte olması nedeniyle aşağıya atlayamayan Ataizi, böylece hafızalarımıza kazınan o fotoğrafla ilk skandalına imza atmış oldu.

Feraye Mi Ferrari Mi?

Bayram Şekeri Tadında En İyi Magazin Skandalları

O dönem Hülya Avşar’la evli olan Kaya Çilingiroğlu, skandalı kendi ağzıyla yaratmıştı. Yeni aldığı Ferrari otomobiline binerken paparazzilerin, “Ferrari’yi yeni mi aldınız Kaya Bey?” sorusuna alkolün etkisiyle, “Siz Feraye’yi nereden tanıyorsunuz?” diye cevap vererek gizli aşkı Feraye Tanyolaç’ı adeta itiraf etmişti. Bu olaydan sonra Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri olarak kabul edilen Hülya Avşar’ın aldatıldığı ortaya çıkmış ve çift bir süre sonra boşanmıştı.

Cicişler ve Gafları

Bayram Şekeri Tadında En İyi Magazin Skandalları

Nedendir bilinmez, hayatımızın bir döneminde “ciciş kardeşler” olarak bildiğimiz Esra - Ceyda Ersoy kardeşler vardı. Tüm televizyon programlarına katılır ve gaflarıyla günlerce konuşulurlardı. Yine Kenan Erçetingöz’ün sunduğu bir programa katılan ikiliden Esra Ersoy, o dönem sperm bankasından hamile kalmasıyla konuşulan Leyla Bilginel’den bahsederken tuhaf bir gafa imza atmıştı.

Seda Sayan’ın sunduğu programda ise Sibel Üresin’le tartışan cicişler, Üresin’in o dönem çok tartışılan “kocama arkadaşımı tavsiye ettim” sözlerine de kendilerince bir cevap vermişlerdi.

Ataizi'ni Skandallar Kraliçesi Yapan Olay

Bayram Şekeri Tadında En İyi Magazin Skandalları

Hande Ataizi’nin, tuvalet penceresi ve “ne dedin sen?” skandalına göre daha az bilinen ancak tarzıyla Türkiye'den hiçbir skandala benzemeyen olay 2009’un ilk günlerinde yaşanmıştı. Erkek arkadaşıyla bir bar çıkışı görüntülenen oyuncu, muhabirlerin takibinden rahatsız olmuş ve elindeki şemsiyeyle muhabirlere saldırmıştı. Ataizi daha sonra konuyla ilgili olarak "Yol boyunca peşimden gelip sinirlerimi kaldırdılar. Kamerayı almış şemsiyenin altından burnuma tutuyor, öbürü kulağıma sokuyor. Beni taciz ediyorlar. O anda tepem attı" açıklamasıyla kendisini savunmuştu.

Hayrola Çay Bahçesi

Bayram Şekeri Tadında En İyi Magazin Skandalları

Yıllardan 2006... “Aliye” dizisi reyting rekorları kırıyor. Aldatılan bir kadın ve çocuklarına kavuşma hikayesiyle Sanem Çelik ülkenin en popüler oyuncularından biri. Fakat bir gece dizinin yönetmeni Kudret Sabancı ve Çelik, sonradan bu skandalla meşhur olacak Hayrola Çay Bahçesi’nde bir cipin içinde samimi bir şekilde yakalanıyorlar. Yönetmen Sabancı’nın eşi de tanıdık bir yüz. Oyuncu Esra Akkaya. Kendisi günlerce magazin programlarının aranan yüzü haline geliyor. Tartışmalardan yorulan Sanem Çelik, dizi bittikten sonra Amerika’ya giderek yıllarca Türkiye’ye adım atmıyor. Sonradan “Hayrola Çay Bahçesi” ismi verilen skandal, toplumsal hafızamızdaki yerini tüm canlılığı ile korumayı halen başarıyor.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.