Battlefield 1 İçin Açıklanan Mod ve Haritalar

Nural Özel 20.06.2016

Bildiğiniz gibi Battlefield serisinin yeni oyunu Ekim 2016'da piyasaya sunulacak. Gün geçtikçe de oyun hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

Bildiğiniz gibi Battlefield serisinin yeni oyunu Ekim 2016'da piyasaya sunulacak. Gün geçtikçe de oyun hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

Operations olan ek bir modu da içinde barındıracak. Öyle ki bu modda cepheleriniz olacak ve her turda farklı bir cephede başka oyuncularla çarpışıp haritanızı (bölgenizi) kaybetmemek için savaş vereceksiniz.

Biraz daha açmam gerekirse, mesela bir konumu savunması gereken bir grup var. Diyelim ki bu grup koruması gereken yeri koruyamadı ve belli zayiatlar verdi. Kalan, henüz ölmemiş oyuncular, o mevkiden uzaklaşıp başka bir yerde tekrar toplanıp başka bir haritada başka bir turda savaşmaya devam edebilecekler. Bu aslında Battlefield mantığına uzak bir konsept, yine de hayli ilgi çekici görünüyor. İlerleyen günlerde, bu modun, oyuncular tarafından sevilip sevilmediğini göreceğiz.

Battlefield 1 İçin Açıklanan Mod ve Haritalar

Önümüzdeki günlerde açıklanan mod ve haritaların sayısı tabii ki artacaktır. Şu ana kadar açıklanmış olan haritalar ise tasarım olarak Fransa ve İtalya yakınlarındaki coğrafyaları baz almış durumda. Yazının hemen aşağısında bu haritaların isimlerini, bulundukları konumları ile ayrıca vereceğim.

Operations adlı yeni modun dışında oyunda bulunacak olan diğer modların isimleri ise Conquest ve Domination. Conquest modu, geniş bir haritada 64 oyuncuyu (32 vs 32) kaldırabilecek kapasitede hazırlanmış. Ki bu zaten en alışılagelmiş çoklu oyuncu modudur aynı zamanda. Diğer yandan, Domination ise bunun tam tersine biraz daha göğüs göğüse muharebe üzerine tasarlanmış.

Battlefield 1 İçin Açıklanan Mod ve Haritalar

Battlefield ile ilgili haberler çıktıkça ben de sizi bilgilendirmeye devam edeceğim. Açıklanan modlar ve haritaların dışında, oyun hakkında genel bir fikir vermesi için yazdığım, bir önceki Battlefield yazıma da isterseniz şuradan bir göz atabilirsiniz.

Şu ana kadar açıklanmış olan harita ve modların isim ve detayları aşağıdadır:

Onaylanan Haritalar:

  • Amiens (İngiliz ve Almanlar tarafınan alınmış bir Fransa şehri)
  • The St. Quentin Scar (Fransa'nın kuzeyinde, siper kazılmış bir mevzi alanı)
  • Monte Grappa (Avusturya-Macaristan ile İtalya'nın savaştığı Venedik Alpleri)
  • Empire's Edge (Savaş gemilerinin bulunduğu Adriyatik Denizi açıkları)

Onaylanan Modlar:

  • Conquest (Geniş harita, 64 kişiye kadar)
  • Domination (Dar alan, göğüs göğüse muharebe)
  • Operations (Yukarıda uzunca anlatıldığı gibi)
Battlefield 1 İçin Açıklanan Mod ve Haritalar

Nural Özel


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.