Battlefield 1 İçin 12 Dakikalık Oynayış Videosu

Nural Özel 08.10.2016

Battlefield 1, bir oyun olmaktan ziyade adeta bir savaş simülasyonu!

Geçtiğimiz hafta geliştirici şirket EA, Battlefield 1 için bir oynayış videosu yayımladı. Hem de 12 dakikalık! Battlefield 1'in bir savaş oyunu olmaktan ziyade adeta bir savaş simülasyonu olduğunu gösteren video gayet tatmin ediciydi. Fragman hemen aşağıda:

Videodaki 12 dakikalık oynayış, oyunun single-player (tekil oyunculu) haritalarından biri olan Storm of Steel'de geçiyor. Storm of Steel aslen bir görev. Lakin öyle düz bir görev değil, bayağı cephede düşmanla göğüs göğüse çarpışıyorsunuz yani. Ve bu 12 dakika, bu görevin sadece bir kısmıymış. Yine de 12 dakikalık bu video, Battlefield 1'deki önemli bazı dinamikleri farketmek için yeterliydi.

Battlefield 1 İçin 12 Dakikalık Oynayış Videosu

Battlefield 1'de farklı hayatlar

Aslında bu video, Battlefield 1'in çarpıcı ve duygusal yapısını da biraz ortaya çıkarmış. Keza, videoda görüyoruz ki cephede ölürseniz kontrol ettiğiniz ölen askerin ismi ekranda görünüyor, sonrasındaysa cephedeki başka bir askeri kontrol etmeye başlıyorsunuz. Ve bu böyle, her kontrol ettiğiniz asker öldüğünde tekrarlanıyor. Böylelikle bir savaşta ne kadar çok ölümün gerçekleştiğini birazcık daha idrak ediyorsunuz. Ve kendinizi iyice kaptırıyorsunuz!

Battlefield 1'de bir ana karakterin üzerine yoğunlaşılmamasından ötürü, Battlefield 1, önceki Battlefield oyunlarından tasarım yönüyle ayrılıyor. 5 farklı cepheyi ve 5 farklı Savaş Hikayesi'ni (War Stories) içinde barındıracak olan Battlefield 1 belli ki hayli uzun soluklu bir oyun olacak.

Battlefield 1 İçin 12 Dakikalık Oynayış Videosu

Attan inip tanka binmek

Videonun içinde göreceğiniz başka bir şey de ne kadar fazla silah ve araç çeşitliliğininiz olduğu olacaktır. Şahsi görüşümce envai çeşit mühimmatın arasında en ilgi çekici olanları ise tabii ki ateş püskürtücü ve zeplin. Bunların dışında, tüfeklerin bilumum çeşidi (dürbünlü, makinalı, pompalı vs. her şey) Battlefield 1'de zaten mevcut. Oyunda at sürebildiğimizi zaten biliyoruz. Videodaki tank sahneleri ise gerçekten tatmin edici türdendi.

Son olarak, videonun başındaki yazıya dikkatinizi çekmek isterim: 'Tüm Savaşları Bitirecek Savaş' olarak adlandırılan bu savaşta 60 milyondan fazla asker savaştı. Fakat bu hiçbir şeyi bitirmedi. Yine de dünyayı sonsuza dek değiştirecekti. Birazdan görecekleriniz, savaşın ön cephesinden görüntüler olacak, insan ordan sağ çıkmayı bekleyemiyor.

Eski zamanlara ait kurgusal bir hikayeyi konu alan Battlefield 1, 21 Ekim'de PC, Xbox One ve PS4 platformları için piyasaya çıkacak. Daha fazla gelişme için lütfen takipte kalın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.