Battlefield 1 Beta, Başladı!

Nural Özel 31.08.2016

Beta’ya başlıyoruz!

Bugün günlerden Battlefield 1 Beta günü. Teknik olarak, dün Battlefield Insider üyesi oyuncular tarafından Beta oynanmaya başlanmış olsa da Beta’nın resmi yayımlanma günü bugün. PS4, Xbox One ve PC oyuncuları, toplanın bakalım.

Battlefield 1 Beta, Başladı!

Sinai Desert adlı haritada oynanan oyunun Beta sürümü, oyun içi birçok farklı dinamik ve özelliği de birlikte sunuyor. At üstündeki çarpışmalardan tutun da zırhlı ölümcül trenlere, çift pervaneli uçaklara dek birçok nefes kesen unsuru Beta’nın içinde bulabileceksiniz. 64 oyuncuya (32 vs 32) kadar karşılaşmaları destekleyen çoklu oyuncu modu ise sizi gerçek bir savaş deneyiminin içine sokacak!

Battlefield 1 Beta, Başladı!
Bahsi geçen zırhlı ölümcül tren!

Beta’da bulunan iki temel mod: Fetih (Conquest) ve Akın (Rush). Tabii belirtmem gerekiyor, Rush oyun modu 24 oyuncuya (12 vs 12) kadar destekliyor. Bunların da dışında, eğer ki Beta’da on beşinci seviyeye kadar gelir ve en az 4 farklı gün Beta’yı oynarsanız, “Battlefield 1 Beta Dog” etiketini kazanacaksınız. Bu tarz çoklu oyuncu oyunlarında etiketlerin ne denli önemli olduğunu ayrıca belirtmeme gerek yok kanımca. Keza sahip olduğunuz etiketler, diğer oyunculara sizin seviyenizi gösterecek ve dolayısıyla dolaylı yoldan "artistik" yapabileceksiniz. Sakın "Artiz ne arar la Battle’da!" demeyin, bu işler böyle…

Battlefield 1 Beta, Başladı!

Beta’yı oynayabilmeniz için PS4 ve PC’de herhangi spesifik bir şeye ihtiyacınız yok. PlayStation Store ve Origin’de rahatlıkla bulabileceğiniz Beta’yı, ücretsiz indirip doya doya oynayabilirsiniz. Lakin, sadece Xbox One oyuncuları için, Xbox Live Gold üyesi kullanıcılar Beta’yı indirebilecekler. "Neden? Xbox kullanıcıları p*ç mi?" diye sorasım geliyor ama üreticilerin de elbet bir bildikleri vardır herhalde.

Battlefield 1 Beta, Başladı!
Tanklar bizi çok üzecek gibi duruyor!

EA, Beta’nın kaç gün oynanabilir olacağıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Fakat, yukarıdaki etiket muhabbetinden ötürü, Beta’nın en az 4 gün oynanabilir olacağı çıkarımını yapabiliyoruz. Tabii umarım, en az şöyle bir hafta falan sürer de oyuncular da rahatça bu deneyimin tadını çıkarabilirler.

Son olarak, yine yukarıda bahsettiğim etiket, oyun resmi olarak piyasaya sürüldüğünde -yani 21 Ekim’de- hesabınıza teslim edilecek. Kısacası, Beta’yı doya doya oynayın, hatta suyunu çıkartın. Hatta ve hatta, benim yerime de oynayın, keza şu aralar teknik bir aksaklıktan ötürü canım bilgisayarım bana yanıt veremiyor… Şimdilik bu kadar. Daha fazla gelişme için, lütfen takipte kalın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.