Batman: The Telltale Series Artık Çoklu Oyunculu!

Nural Özel 29.07.2016

Seçeneklerinizi canlı oylamaya sunun!

Batman: The Telltale Series hakkında hâlâ bir çok detay muamma iken, Comic-Con'da Telltale tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada bahsedildiği üzere, artık Batman: The Telltale Series'e çoklu oyuncu özelliği geliyormuş. Peki bu nasıl olacak?

Aslında sandığınız kadar komplike bir şey değil. Oyuncular gelip sizinle aynı dünyada bulunamayacaklar tabii ki. Keza öyle bir şey olsaydı, muhtemelen oyun RPG özelliğinden fazlasıyla ödün verirdi. Bunun yerine değişik bir çözüme gitmişler. Olayın anlatıldığı esas videoyu hemen aşağıya koyacağım. Ama video İngilizce. O yüzden biraz açıklamak durumundayım: Öncelikle, oyununuzu yayına açıyorsunuz!

Evet, oyununuzu yayına açıyorsunuz. Tıpkı bir Twitch yayınındaki gibi. Sizin URL adresinize bağlanan "izleyiciler" de sizin oyununuzu takip ediyorlar. Ve seçim yapmanız gereken anda ekranda çıkan seçenekler, izleyiciler arasında oylamaya sunuluyor. Kısa bir süre içerisinde toplanan oylar, oyuncuya gösteriliyor. Dolayısıyla da oyuncu, izleyicilerinin istekleri doğrultusunda hareket edebiliyor. Tabii ki, illa en çok oy alanı seçmek zorunda değil; yine son tercih oyuncuya kalmış durumda.

Batman: The Telltale Series Artık Çoklu Oyunculu!

Olası en büyük sıkıntının ise oylama sırasındaki gecikme farklarından (ping) kaynaklanabileceğini düşünüyorlar. Yani mesela, oylamanın son anında atacağınız bir oy, ping'den kaynaklanan bir gecikme nedeniyle, esas sürenin sonuna sarkabilir. Bu da bu oyun geçerli bir oy olarak sayılmayacağı anlamına gelir. Yine de bu durumun çok büyük bir sorun olacağını zannetmiyorum. Muhtemelen Telltale bu işin üstesinden gelir.

Sonraki süreçte, diğer tüm Telltale oyunlarına getirilecek olan bu sistem, muhtemelen en çok Twitch yayıncılarının işine yarayacak. Son olarak, oyunun ilk bölümünün 2 Ağustos'ta çıkacağını yeniden hatırlatayım. Daha fazla gelişme için, lütfen takipte kalın!

Batman: The Telltale Series Artık Çoklu Oyunculu!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.