Başbakan Yaralıları Ziyaret Etti

İnci Vardar 08.06.2016

Başbakan, dün ve bugün düzenlenen terör saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

T.C. Başbakanı, 7 Haziran'da Vezneciler'de gerçekleştirilen, 6 polisin ve 5 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısında yaralananları, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. Yaralıların sağlık durumlarına ilişkin bilgi de alan Başbakan, hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Teröre karşı mücadelenin devam edeceğini bildiren Başbakan şu açıklamaları yaptı:

"Nerede olursa olsun, ister şehirde ister kırsalda terörün Türkiye'nin gündeminden çıkması için canla başla askerimiz, polisimiz, jandarmamız, korucumuz hatta vatandaşlarımız bir vücut olarak, bir ve beraber olarak gece gündüz bu amansız mücadeleyi yapacağız. Sadece terör gruplarına karşı değil onların içeriden ve dışarıdan arkalarını sıvazlayan, destek veren bütün unsurlara da aynı şekilde tavizsiz gereken her şeyi yapacağız."

Başbakan Yaralıları Ziyaret Etti

Mardin Midyat ilçesinde emniyet müdürlüğüne yönelik terör saldırısına da değinen ve katilin PKK olduğunu belirten Başbakan, gelişmeleri şöyle açıkladı:

"Allah'tan alınan tedbirler, bariyerler vesilesiyle, çok çok büyük bir patlayıcı olmasına rağmen; tabii yaralananlar oldu çok sayıda. 30 civarında yaralımız var. Maalesef şu ana kadar teyit edilen şekliyle 1 polis, 2 vatandaş olmak üzere 3 vefatımız var. Bununla ilgili de son durum budur."

Haber Kaynağı: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.