Başbakan ve Bahçeli Görüştü

İnci Vardar 02.08.2016

TBMM'de gerçekleşen görüşme sonrasında, gündeme dair açıklamalar yapıldı.

Başbakan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi TBMM'deki makamında ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrasında yapılan açıklamada Devlet Bahçeli, Başbakan'ın OHAL ve Kanun Hükmünde Kararnameler'e ilişkin görüşlerini aldığını bildirdi. Bahçeli şunları söyledi: "Sayın Başbakanımız 15 Temmuz'dan bugününe kadar geçen sürede özelikle OHAL uygulamaları ve ona paralel olarak yapılmış olan KHK ile ilgili görüşlerimizi almışlardır. Verimli bir görüşme olduğu kanaatindeyiz. OHAL inşallah başarıyla devam edecek. Ülke her türlü darbe tehdidinden kısa sürede kurtulacaktır. Buna inanıyorum ve kendilerine başarılar diliyoruz."

Başbakan, toplantıyla ilgili 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi sonrasında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi sunduğunu ve Bahçeli'nin görüşlerini aldığını belirterek, "Verimli, güzel bir ziyaret oldu. Bu tür görüşmelerin gelecekte de devamının ülkemizin iyiliği için terörle mücadelesinin başarıya ulaşması için milletimizin birbiriyle kucaklaşması için önemli bir fırsat oluşturacağını bir kez daha gördük" cümlelerini kullandı.

Başbakan ve Bahçeli Görüştü

Başbakan, idam konusunun görüşmede gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine, "Bu konularda görüşmedik. Anayasa değişikliği konusunda partilerimizin görevlendireceği arkadaşlarla çalışmalarını sürdürecekler. CHP, MHP ve AK Parti'den birer arkadaş görevlendirilecek ve bunlar çalışmalarını genel başkanlarına iletecekler" diye yanıt verdi. Anayasa çalışmasının başlayacağı zamana ilişkin ise "Zaman başlamış durumda" dedi.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı'nın hakaret davalarını geri çekmesine ilişkin bir soru üzerine şu cevabı verdi: "Cumhurbaşkanımızı dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla açılmış olan davalar, 15 Temmuz sonrasında normalleşme sürecine ve partiler arası birlik ve beraberliğe katkı sağlayacak güzel bir yaklaşım olmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum." Bahçeli, 7 Ağustos'ta İstanbul Yenikapı'daki buluşmaya katılıp katılmayacağının sorulması üzerine, "Daha 7 gün var ona" dedi.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.