Başbakan: 14 Bin Öğretmen Açığa Alınacak

Oğuz Taktak 05.09.2016

Başbakan Diyarbakır'da, PKK ile ilişkisi olan öğretmenlerin açığa alınacağını duyurdu.

Başbakan, Diyarbakır'da Sivil Toplum Kuruluşları ile yaptığı toplantıda terör örgütü ile ilişiği olan öğretmenlerin açığa alınacağı bildirdi. Terörle mücadeleye değinen Yıldırım, iki gün önce yaptığı terörle ilişkili 14 bin öğretmenin başka bölgeye atanacağına yönelik açıklamasını hatırlattı.

Başbakan'ın PKK'lı öğretmenlerle ilgili açıklamaları:

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Başbakan, şunları kaydetti:

"İki gün önce bir konuşmamda bölgedeki öğretmenlerle ilgili bir şey söylemiştim. Orada belli ki bir yanlış anlama var onu düzeltmek istiyorum. Bu bölgede görev yapan terörle bir şekilde ilişki içerisinde olmuş, 14 bin civarında öğretmen olduğu tahmin ediliyor.

Bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu ne kadarının olmadığı yapılacak inceleme, teftişlerle, soruşturmalarla ortaya çıkarılacak. Tedbir olarak, okul zamanı geliyor... Milli Eğitim Bakanımızla konuştuk, tedbir olarak bu şekilde üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri bulunan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek.

Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi göndereceğiz. Öbürlerine ne olacak? FETÖ'cülerin başına ne geldiyse onların başına da o gelecek. Sadece öğretmenlerle sınırlı değil, terör sadece dağda değil. Terör devletin içinde de var, yerel yönetimin içinde de var. Terörle haşır neşir olmuş bütün kamu görevlilerinin üzerine gidecek ve tek tek ayıklayacağız. Bununla ilgili mücadeleyi sadece kırsalda yapmayız. Akıl hocalarını devre dışı bırakmazsak istediğimiz başarıyı elde edemeyiz."

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.