Barkad Abdi, Blade Runner 2’nin Kadrosuna Katıldı

Onur Arslan 30.06.2016

Captain Phillips’teki başarılı performansı ile Oscar’a aday gösterilen Barkad Abdi, Blade Runner 2’nin kadrosunda!

Alcon Entertainment, çalışmaları devam eden Blade Runner 2 için, kadroya son katılımını bu hafta duyurdu. CaptainPhillips’teki başarılı performansı ile Oscar’a aday gösterilen Barkad Abdi, Blade Runner 2’nin kadrosuna dahil oldu.

1985 yılında Somali'de doğan oyuncu; 7 yaşındayken, ailesi ile birlikte iç savaş nedeni ile Yemen’e kaçmış. 14 yaşındayken yine ailesi ile birlikte ABD’de Minneapolis'e göç etmişler. Minnesota Devlet Üniversitesi'nde mühendislik kurslarına katılırken, ufak tefek işlerde çalışıp arkadaşları ile amatör klipler çekerek internete yükleyerek hayatını sürdürmekteymiş.

Bir akrabasının aracında şoför olarak çalışırken Captain Phillips’in seçmelerine katılmış. Hatta rolü için sette olmadığı zamanlarda da şoförlük işine devam etmekteymiş. Oscar adaylığına uzanan bu başarılı rolün öncesinde hiçbir oyunculuk deneyimi olmadığını da hatırlatalım.


1982’de vizyona giren orijinal Blade Runner, en iyi sanat yönetimi ve görsel efekt dallarında Oscar’a aday olmuş, yıllara meydan okuyan bir Ridley Scott filmiyken; 35 yıl sonra gelecek bu devam filminde Scott, sadece yapımcı olarak projede yer alacak. Kanadalı ünlü ve başarılı yönetmen Denis Villeneuve ise ondan bayrağı devralacak.

Oyuncu kadrosu da yapımcı ve yönetmenler gibi bir yıldızlar geçidi: Mackenzie Davis (The Martian, Breath In), Ryan Gosling (The Driver, The Big Short), Robin Wright (Forest Gump, House of Cards) ve elbette Harrison Ford (35 sene sonra tekrar Rick Deckard olarak hem de).

Philip K. Dick’in “Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi?” adlı romanından uyarlanmış olan ilk filmin aksine, henüz ikinci filmin konusuna dair bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki Temmuz ayında çekimlerine başlanacağı bildirilen filmin stüdyosu Warner Bross.

Bu kadrodan, özellikle de yönetmenden, kötü bir iş çıkmayacağı umudu ile 6 Ekim’de ABD vizyonu planlanan filmi sabırsızlıkla bekliyoruz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.