Bakanlar Kurulu Sonrası Önemli Açıklamalar

Oğuz Taktak 07.09.2016

"50 binin üzerinde personel çıkarıldı, 'FETÖ'cü değilim' diye itiraz edenler yüzde 1'in altında"

Bakanlar Kurulu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 4. kez Cumhurbaşkanı'nın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda toplandı. Dün vefat eden AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Taciser İçyer'in cenaze namazına katılmak amacıyla verilen ara ile birlikte yaklaşık 7 saat süren toplantının ardından Başbakan Yardımcısı açıklamalarda bulundu.

Bakanlar Kurulu Sonrası Önemli Açıklamalar

'FETÖ'cü değilim' diye itiraz edenler yüzde 1'in altında"

FETÖ ile mücadele kapsamında herhangi bir adaletsizliğe yer verilmemesi gerektiğini belirten hükümet sözcüsü, yanlışlık sonucu FETÖ ile bir bağlantısı olmadığı halde görevinden alınan personelin, yine Kanun Hükmünde Kararname ile görevine iadesinin yapılacağını açıkladı. Görevden almalar konusunda büyük bir doğruluk oranına sahip olduklarını savunan hükümet sözcüsü, "50 binin üzerinde personel çıkarıldı, 'FETÖ'cü değilim' diye itiraz edenler yüzde 1'in altında" dedi.


"Cerablus'a önümüzdeki pazartesi gününe kadar su verilecek"

Terör saldırılarına karşı alınan önlemlere de değinen hükümet sözcüsü, 19 canlı bomba girişiminin de önlendiğini ifade etti. Savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Cerabluslu ailelerin ülkelerine dönmeye başladığını ifade eden hükümet sözcüsü, Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında "Suriye'de 772 kilometrekare alan DEAŞ'tan temizlendi ÖSO kontrolüne girdi" dedi. Canikli, "Cerablus'a önümüzdeki pazartesi gününe kadar su verilecek, cumartesi gününe kadar da enerji ihtiyaçları karşılanmış olacak" dedi.

"Toplam 772 kilometrekare alan DEAŞ'ten temizlenmiştir"

'Fırat Kalkanı Harekatı'na ilişkin Canikli, "Şu ana kadar toplam 772 kilometrekare alan DEAŞ'ten temizlenmiştir ve Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolündedir" dedi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.