Baba-Oğul Hikayesine Ters Bakış

Taner Turna 16.06.2016

Sinema dünyasının yenilikçi ve öncü filmlerinin gösterime girdiği Sundance Film Festivali’nde izleyiciyle buluşacak olan The Greasy Strangler filminden yeni bir fragman yayınlandı.

BBC’nin kanatları altında yayınlanan kısa filmler ile beyazperdede yer edinen yönetmen Jim Hosking, bu sefer eleştirmenler tarafından fazlaca övgü almayı başaran ve Sundance Film Festivali’nde gösterilen uzan metraj The Greasy Strangler yapımıyla karşımıza çıkıyor. Ülkemizde henüz vizyon tarihi açıklanmayan (umarım buraları es geçmez) filmden yeni bir fragman bizlerle paylaşıldı.

Baba-Oğul Hikayesine Ters Bakış

İki yıl önce yayınlanan ABCs of Death 2 (benden sağlam bir vasat etiketi yemişti) filmiyle korku ve komedi sinemasına giriş yapan yönetmen Jim Hosking, bu sefer senaryo açısından daha sağlam olan The Greasy Strangler ile yeni bir sayfa açma peşinde. Kadrosunda Michael St. Michaels, Sky Elobar, Elizabeth De Razzo ve Gil Gex gibi Amerikan sinemasının orta sınıf oyuncularını barındıran film, bir baba oğul hikayesinden yola çıkarak korku merkezli karmaşık hisleri gün yüzüne çıkartıyor. Senaryosunu Toby Harvard’ın kaleme aldığı film, disko sahibi olan Ronnie’nin yaşadıkları -kibar olmayacağım- saçmalıklar içinde, oğlu ile aynı kadına aşık olmaları ve bunun çevresinde gerçekleşen absürtlükleri konu alıyor.

Baba-Oğul Hikayesine Ters Bakış

Yapımcılığını The Lord of the Rings serisinden daha çok Selda Bağcan’a (ki kendisi Primavera Festivali’nde konser verdikten sonra sevenleri bir o kadar daha artmıştır) olan hayranlığı ile tanıdığımız Frodo, pardon Elijah Wood’un üstlendiği The Greasy Strangler’ın yeni fragmanına göz atmak isteyenler aşağıya gelsin, beraber takılalım.

Taner Turna


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.