Az Ünlüyle Evli Olmak

Defne Taktak 26.08.2016

Öldürmüyor ama güldürmüyor da...

"Hayranı olduğunuz grubun solistiyle evlenmek" fikri size nasıl geliyor bilmiyorum ama bu benim başıma geldi. Daha doğrusu afedersiniz “azimle s.çtm” diyebilirim.

Lise ve üniversite yıllarımda çılgınlar gibi dinlediğim bir grup vardı. Grubun solistine de içten içe hasta olduğumu da ekleyeyim. Hatta onların yaptığı müziği bile, solist oğlanın yakışıklılığı yüzünden sevmiş olabilirim. Böyle de kararktersiz bir insanım. Hayatımın uzun bir süresini asosyal geçirdiğim için öyle konserlerine filan gitmişliğim ya da gitmeyi düşünmüşlüğüm yok. Benimki uzaktan sevmek. Böyle böyle derken Muğla Üniversitesi’ni kazanıyorum ve İstanbul’dan zorunlu göçüm başlıyor. Üstelik hâlâ, ısrarla asosyalim.

Lafı çok uzatmayacağım. Muğla’ya gittikten kısa bir süre sonra Facebook patlıyor ve bu, benim gibi bir asosyalin sosyalleşebildiği tek mecra oluyor. Sosyalleşmek dediğim de yakın akrabalarımın fotoğraflarımın altına büyük büyük harflerle “CANIM ÇOK BÜYÜMÜŞSÜN, HERKESE SELAMLAR” yazması.

Facebook’a girer girmez arattığım ismin, şu bahsettiğim grubun solisti olduğunu da belirtmem gerek. İlk arattığım ve ilk arkadaşlık talebimi gönderdiğim kişidir kendisi. Düşünün ne tarz bir ruh hastası olduğumu.

Ekleme talebime yanıt alamadım. Hâlâ akrabalarımla etkileşime geçiyorum ve gurubun solisti oğlan benim arkadaşlık talebimi kabul etmediği gibi reddetmiyor da. Öööyle bekliyorum.

3 haftalık bir süre sonunda beyimiz benim ekleme talebimi nihayet onaylıyor. Ben, beklediğim o 3 haftanın her gününü kendisine “merhaba” diyebilmek için yaptığım provalarla geçiriyorum. Derken ben 3 haftanın sonunda tüm cesaretimi topladığımdan hâlâ emin olmamama rağmen mesajı yazıyorum: Merhaba!

Herif beni hiç sallamıyor tabii. Bunu, mesajıma bir hafta sonra verdiği “mrb” yanıtından anlıyorum. Adama o kadar hayranım ki cevap olarak “MRB NE LAN?” bile diyemiyorum. Deseydim keşke, ama denmiyor. Bunun karşılığında yalnızca “:)” yazabiliyorum ve adam zaten bu smayliden sonra muhtemelen benim gerizekalı olduğumu düşünmeye başlıyor. Çünkü bir daha cevap vermiyor.

Az Ünlüyle Evli Olmak

Bir süre “lan keşke smayli etmeyeydim orada ya, bir konu mu açsaydım acaba?” diye kendi kendimi yiyorum. Bu arada adam tatile gidiyor, fotoğraflar koyuyor, konserler veriyor, fotoğraflar koyuyor. Ben hâlâ “lan keşke smayli etmeyeydim yığaaa” diyorum.

Gel zaman git zaman, ben “madem benim salak olduğumu düşünüyor o zaman istediğim salaklığı yapabilirim” rahatlığına erişip yakıyorum gemileri. Adamın her yazdığına, yüklediği her fotoğrafa, kısacası paylaştığı her şeye seri like veriyorum. Amacım kendisine bir takım mesajlar vermek. Ama mesaj ne? O da tam belli değil.

Sallanmadan Geçen Yıllar ve Soma İçin Müzik Etkinliği

Ben bu adamın paylaştığı her şeyi like ederek geçirdiğim senelerden sonra mezun oluyorum. İşe giriyorum, lan hatta kariyer bile yapıyorum. Adam beni hâlâ sallamıyor. Ben seri like’a devam.

Az Ünlüyle Evli Olmak

Günlerden bir gün, bir mekanda Soma İçin Müzik etkinliği oluyor. Geliri Soma’ya yardım olacağı için gidiyorum ben bu etkinliğe. Kapıdan giriyorum, şöyle bir bakınıyorum... Sonra bir kalp krizi hissi geliyor bana. Elinde mojito’suyla tam karşımda duruyor adam.

Küçük, sevimli bir panik atak krizinden sonra onun bulunduğu yere doğru gidiyorum. Ortamın güzelliği mi desem, alkolün etkisi mi desem bilemiyorum ben bir şekilde adamla sıfırdan tanışıyorum. Evet, sıfırdan. Çünkü “MERHABA, BENİ TANIDIN MI? BEN SENİN FEYSBUKUNDA YAŞAYAN ŞU GERİZEKALI KIZIM HEHE HELLOOOO” demiyorum. Hatta onun solisti olduğu şu ünlü grubu bildiğimi bile saklıyorum. Bahsettiği zaman “AA HİÇ DUYMADIM YHA, BEN DAHA ÇOK JAZZ İŞTE NE BİLEYİM, KLASİK MÜZİK FALANN” diye saçmalıyorum adama.

Adama Instagram'da "SHE SAID YES" Fotoğrafı Paylaştırmak

Evet, lafı çok uzatmayacağım, biz adamla sevgili olduk arkadaşlar. Sevgili olduğumuzu birlikte çektiğimiz bir selfie’yi paylaşmasından direkt anladım ben. Aslında emin de değilim ama “herhalde olmuşuzdur” diyorum. Biliyorsunuz artık “biz sevgili olduk” ilanı birlikte çekilmiş fotoğraf paylaşarak oluyor.

Her şey harika gidiyor ama ben bir şeyi unutuyorum. Ona benim gibi hayranlık besleyen başka kadınlar da çıkıyor zamanla piyasaya. Sevgilimden yana sıkıntım yok ama bir şekilde kendisine sosyal medyalarda kalpler gönderiliyor, “görüşelim mi?” tarzı mesajlar geliyor, “müziği bıraktınız maaa?” ayağıyla muhabbet kurmaya çalışanlar oluyor. Oluyor da oluyor. Ben ilk etapta önemsemiyorum ama serde kadınlık var. Asla gerçekleşmeyecek olan ama müthiş kurgulanmış cinayet planları dönmeye başlıyor kafamda. “Acaba şu kızı nasıl kessem?” gibi saçmalıklar düşünüyorum.

Az Ünlüyle Evli Olmak

Derken bir gün tüm cesaretimi toplayıp sevgilime soruyorum: KİM O KIZ????

Gülmeye başlıyor.

Ben katiyen gülmüyorum.

Sevgilime ismiyle hitap ederek “KİM ABİ O KIZ?” diyorum. Eğer size sevgilim, canım, bebişim, hatta eğer çok sevimsiz bir çiftseniz “aşkım” diyen sevgiliniz, birden isminizle hitap ediyorsa, orada çok büyük sıkıntı var demektir.

Az Ünlüyle Evli Olmak

Sevdiceğim bir süre tribimi çekiyor. Ondan sonra alıyor beni karşısına, anlatıyor. O konuşmadan sonra hemcinslerimden ayrı nefret ediyorum, karşı cinslerimden ayrı. Hayatımızda bir süre böyle şeyler olacağını, bunun zaten hep olduğunu söylüyor sevgilim. Sonra ekliyor, “sen de zamanında yapıyordun, sana karşılık ya da umut veriyor muydum? Bir düşün bakalım.”

İşte o an aydınlanarak ışıl ışıl oluyorum ben. Adeta ışık saçıyorum. Evet lan, adam bana “mrb” dışında karşılık vermedi. Ben ondan ayrı tiksindim o ara, o benden ayrı tiksindi.

Sakinleşiyorum. Durumu normalleştiriyorum.

Derken bizim ilişkimiz evliliğe koşuyor.

Bir gün işten çıkıyorum ve Karaköy’e gidiyorum. Çünkü sevgilim birlikte yemek yemek istiyor. Hep yaparız bunu. Gidiyorum, evlenme teklifi alıyorum. Tektaşı taktığımda sevgili fotoğraf paylaşıyor: “She said yes.”

Aradan geçen birkaç günde ben kendime şaşırıyorum. Yıllarca öyle uzaktaan uzaktaaan, hiç konuşmadaaaan, nasıl da bağladım onu diyorum. Kendime “helal olsun” çekiyorum içimden. Şaşırıp şaşırıp “vay ulan, vaay be” diyorum.

Evlendik ve O Hâlâ Az Ünlü

Söylenmek istenen:
1 yıldır evliyiz. Her şey süper. Kocama artık kapli malpli mesajlar gelmiyor. 40 yılda bir gelse bile okuyup gülüyoruz.

Aslında olan:
1 yıldır evliyiz. Allah az ünlüyle evli olmanın belasını versin. O kalpli mesajlar hâlâ geliyor. Şerefsizler hâlâ mesaj atıyorlar, inanabiliyor musunuz? Terslesen ayıp, söylesen ayıp, biz utanıyoruz ama onlar utanmıyorlar! Evli barklı adamdan ne bekliyorsun kardeş sen hâlâ? Ne demek sadece gruplarının hayranıydım? Ne demek şarkılarını çok severek hâlâ dinliyoruz? SANATIN VE SANATÇININ DOSTU OLMAK BU DEĞİL! OLMAYACAKSIN HAYRANI FALAN. DAĞILDILAR ZATEN.

Az Ünlüyle Evli Olmak

Not: Bihter Ziyagil ölümsüzdür.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

tornavida_yasar
hikaye ilgimi çekmedi fakat biraz stalk sonrasında rashit'i hatırlamak güzeldi. bu güzel cuma gününde rashit'i hatırlatan, dinleten hikayen sebebiyle sana puanım dohuz qanqa.
26.Ağu
Beğen(0) Beğenme(0)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.