Az Kalorili Ara Öğünler

Ali İhsan Kaya 19.09.2016

Öğünler arasında tüketebileceğiniz çok az kalorili ara öğün önerileri ile sizlerleyiz.

Listede yerini alan ürünlerin neredeyse tamamı 100 kalorinin altında. Ancak listedeki besinlerin 100 kalorinin üzerine çıkmaması için tam olarak önerildiği gibi tüketilmesi gerekiyor. Özellikle öğünler arasında tüketmek için ideal besinler. Bu besinleri tercih ederken hem öğünler arasında kilo aldıran sağlıksız atıştırmalıklardan uzak duracaksınız hem de sağlıklı ve kalorisi az besinlerle metabolizmanızı hızlandıracaksınız.

Yağsız yoğurt

Az Kalorili Ara Öğünler

İçerisine çok az kuru üzüm veya minikçe doğranmış kuru kayısı ilave edebilirsiniz. Protein, kalsiyum, fosfor, potasyum açısından zengin olan yağsız yoğurt, bu özellikleriyle mükemmel bir ara öğün olmaya aday. Üstelik bir kase yağsız yoğurt 100 kaloriden daha düşük bir besin değerine sahip.

Domates çorbası

Az Kalorili Ara Öğünler

Gün içerisinde sık sık bir şeyler yeme ihtiyacı duyuyorsanız, sizin listenizin başını alabilecek besinlerden biri de domates çorbası. 1 kase domates çorbası, yaklaşık olarak 80 kalori. Bu değer kaşarsız domates çorbasının kalori değeridir. Kaşar peynirine abanırsanız, domates çorbası bu listeden rahatlıkla çıkabilir.

Çiğ badem

Az Kalorili Ara Öğünler

Damak tadını ve sağlığını önemseyen insanlar için güzel bir ara öğün. 8-9 adet çiğ badem tüketerek midenizdeki kazınmayı bastırabilirsiniz. 1 adet çiğ badem yaklaşık olarak 2 gram ve 11 kaloridir.

Dövülmüş dondurma

Az Kalorili Ara Öğünler

Az kalorili ara öğünler listemizde en çok hoşunuza gidecek besin, hiç kuşkumuz yok ki dövülmüş dondurma. Yavaşça dövülen dondurma yağlı kısmından kurtuluyor ve sağlıklı bir ara öğün haline dönüşüyor. Üstelik yarım kase dövülmüş dondurma, yaklaşık olarak 100 kalori. Dondurma tüketerek protein almanız da bonusu. Fakat siz yine de yarım kaseden fazla tüketmemeye özen gösterin.

Tam tahıllı çubuk kraker

Az Kalorili Ara Öğünler

4-5 adet tam tahıllı çubuk kraker tüketerek mide kazınmasını geçirebilirsiniz. Yüksel lif oranı nedeniyle oldukça sağlıklı bir ara öğündür.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.