Ayna Ayna, İdeal Sütyen Ölçümü Söyle Bana

Venüslüler Ekibi 20.05.2018

Hong Kong’daki bir iç çamaşırı mağazasında bulunan ayna, önünde döndüğünüz zaman ölçünüzü alıp ideal sütyeninizi belirliyor.Sizi bilmem ama ben ne zaman kendi ölçülerime göre olduğunu sandığım bir sütyen denesem yanıldığımı anlıyorum. Ölçüler modelden modele öyle büyük değişim gösteriyor ki, neredeyse, doğru ölçüleri bilmem hiç işe yaramıyor.
Rigby & Peller mağazası, bu sıkıcı deneme-yanılma sürecini kısaltmak için teknoloji desteği almış, mağazaya harika bir ayna yerleştirmiş. Bu aynanın önüne geçip yavaş yavaş dönüyorsunuz, o da kısa sürede 140 farklı ölçü alarak ideal sütyen ölçünüzü şak diye karşınıza çıkarıyor. Ondan sonra "Ay bu model göğüslerimi iyice ayrık gösterdi", "Bu modelde sağdan soldan taşmalar oldu" gibi dertler ortadan kalkıyor. Bir de bu aynanın karşısına geçmek için soyunmanıza, hatta üzerinizdeki sütyeni bile çıkarmanıza gerek yok.
Tabii bu teknolojiyi şu anda sadece Hong Kong ve İngiltere'deki birkaç Rigby & Peller'da, yani İngiltere Kraliçesi'ni ve Kim Kardashian'ı giydiren mağazada bulabiliyoruz. Dolayısıyla bize fazla. Geleneksel yöntemlere dönelim.
İdeal sütyen ölçünüzü bulmak için önce göğüs kafesinizin genişliğini ölçmeniz gerekiyor. Ölçeceğiniz yer, sütyen bantlarının geçtiği kısım olacak. 65'ten 90'a ve daha fazlasına kadar büyüyebilen kısım bu. Bir de göğsünüzün en şişkin olduğu yeri, yani yaklaşık olarak meme ucunuzdan geçen alanın ölçüsünü alıyorsunuz. Bu da A, B, C diye bilinen kup ölçüsünü veriyor. Bunların en küçüğü A oluyor. Sonra da el mahkum, kabine girip deneyeceksiniz. 140 farklı ölçüm yapan ayna gelene kadar böyle.
Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.