Ayla Çelik’in “Bağdat”ı İle İlgili Büyük İddia

Zian Ziangil 15.09.2016

Düğünlerin vazgeçilmez şarkısı haline gelen “Bağdat”, Kenan Işık için mi yazıldı? Tüm detaylar ve ilk kez duyacağınız çarpıcı bir ayrıntı yalnızca bu yazıda!

Kış aylarında bir şarkı patladı. Ayla Çelik diye naif bir hanımın. Kendisini besteci olarak zaten tanıyorduk. Şarkıcı olarak da Beyazıt Öztürk’le düet yaptığı “Bağdat” şarkısıyla tanıma şansını yakaladık. Şarkı o kadar sevildi ki Leyla’yı, Mecnun’u, Ferhat’ı, Aslı’yı derken dillere pelesenk oldu. Tüm düğünlerin açılış şarkısı haline geldi. Eğer Kral Tv Video Müzik Ödülleri hâlâ yapılıyor olsaydı, büyük ihtimalle yılın şarkısı “Bağdat” seçilirdi. (Sahi güzel ve eğlenceli olan her şey neden yok oluyor bu ülkede?)

İlginç İddia

Geçtiğimiz günlerde ise hem Ayla Çelik hem de şarkısı “Bağdat” hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre “Bağdat” şarkısı Kenan Işık için yazılmıştı ve ikili arasında bir ilişki vardı!

2014 yılında beyin kanaması geçiren Kenan Işık halen komada ve sağlık durumu ciddiyetini koruyor. İkilinin tanışması ise 2007 yılına uzanıyor. İddialara göre 35 yıllık evli Kenan Işık, Ayla Çelik ile 2007 yılında tanıştı ve ikili arasında bir yakınlaşma oldu. Çelik, o dönem Kenan Işık’ın teşvikiyle söz ve beste çalışmalarıyla ilgili ilk adımlarını attı. Hatta Kenan Işık, 2012 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu için yönettiği “Antigone” isimli oyunun müziklerini de Ayla Çelik’e hazırlattı.

Yakınlık 6 Yıl Sürdü

Ayla Çelik bu süreçte “Bağdat” şarkısını büyük hayranlık duyduğu Kenan Işık için yazdı. Yine söylentilere göre, ikili arasındaki yakınlık ise Ekim 2013’te sona erdi. Yani Kenan Işık beyin kanaması geçirmeden tam 6 ay önce...

Durumu öğrenen Ayla Çelik, Kenan Işık’ın tedavisinin sürdüğü hastaneye koştu. Fakat kendisi hastanede hoş karşılanmadı. Işık’ın eşi Beril hanım, Çelik’e çok ağır bir tepki verdi. Beril Işık, “seni burada görmek istemiyorum” diyerek Çelik’i hastaneden kovdu. Ayla Çelik, tüm hastane görevlilerin tanık olduğu olay nedeniyle hastaneyi ağlayarak terk etmek zorunda kaldı.

Bunlar tabii ki iddialar. Buraya kadar olan kısım tüm basında yazıldı çizildi zaten. Şimdi bu iddiaları destekleyecek bir paylaşımla belki de ilk kez burada karşılaşacaksınız.

Aşk❤️... Dualarım seninle...
Ayla Çelik (@aylacelikofficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Ayla Hanım bu paylaşımı 29 Mart 2014 tarihinde yapmış. Yani Kenan Işık’ın hastaneye kaldırılarak ölüm kalım savaşı verdiği 21 Mart 2014 tarihinden yalnızca 8 gün sonra.

Büyük bir aşk neticesinde yazıldığına zaten şüphe etmediğimiz şarkının yeni yeni duyulan hikayesi herkesi şok etmeyi başardı. Kenan Işık şarkıyı rahatsızlığından önce dinlemiş midir, tahmin etmek güç. Ancak şimdi herkesin ümidi, kendisinin bir an evvel iyileşmesi ve milyonların gönlüne taht kuran bu şarkıyı dinleme şansını yakalayabilmesi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.