Ayakkabı Aşkı!

Buse Akın 20.04.2016

Ayakkabılarını çok seven bir kadın olarak, her kadının dolabında bulunması gereken ayakkabıları yazıyor, "Dünya bir yana, ayakkabılar bir yana" diye iç geçiriyorum.

Ayakkabılar, moda tutkunu insanlar için sadece kombinin bir parçası, görünümün tamamlayıcısı anlamına gelmiyor. Dokusundan rahatlığına, topuk boyundan rengine seçimlerle stilin en önemli parçası olan ayakkabı, aynı zamanda birçok kadın için de farklı bir aşkı ifade ediyor. Bu konuda en sevdiğimiz dizi karakterlerinden biri olan Carrie Bradshaw’ın “Ben şu an burada değilim fakat ayakkabılarım burada, o zaman onlara mesaj bırakın” diyen telesekreter mesajına kulak vermemek elde değil. Ayakkabılarını çok seven bir kadın olarak bu hafta her dolapta bulunması gereken ayakkabıları yazıyorum.

1.Topuklu siyah ayakkabı

“Little black dress” yani “Küçük siyah elbise” olarak tanımladığımız dolabımızın olmazsa olmaz giysisinin ayakkabıdaki karşılığı. İster süet ister rugan görünümlü olsun, her gardıropta bir siyah topuklu ayakkabı olmalı.

2. Ankle Boots

Bootie olarak da adlandırdığımız bilek botları bir jean'le, elbiseyle, her boy etekle uyum sağlıyor. Hem şık hem de rahat görünümler için genel kullanımınıza göre istediğiniz topuk boyunu seçip hafta sonu kombinlerinde, iş hayatında veyahut gece şıklığında bile kullanabilir. Üstelik giyiniş stilinize uygun olarak seçeceğiniz doğru botla görünümünüz çok daha tarz olacak.

3.Babet

Mesele düz ayakkabılara gelince babetin vazgeçilmezliği su götürmez bir gerçek. Özellikle iş hayatında ve bahar aylarında düz ayakkabı tercih edip aynı zamanda şık görünmek için birebir. Audrey Hepburn önderliğinde kullanmaktan birçok kadının vazgeçemediği babetlerin hem renk hem de tarz olarak çok fazla çeşidi var. Babet kullanmayı günlük hayatta tercih etmeseniz dahi dolapta en az iki rengi bulunmalı.

4. Sneakers / Spor ayakkabılar

Özellikle son dönemde modanın yapı taşları arasında yerini sağlamlaştıran sneaker'lar, sadece moda adına değil, rahatlığınız adına da vazgeçilmezlerden. Bir değil, en az beş çeşidine ve rengine sahip olsak yeter demeyeceğiz, çünkü hem kalem etekle, hem gece gezmelerinde, hem rahat pantolonlarımızla giyebiliyor, en parlak kumaşla bile kombinleyebiliyoruz.

5. Çizme

Topuklu ya da topuksuz, tarzınız ne olursa olsun, kışın vazgeçilmezi çizmeler. Çizme seçimindeki en önemli detay, boyunun beraber kullanılacak diğer parçalara ve vücudun ölçülerine göre seçilmesi. Özellikle binici tarzındaki çizmeler her dolapta olması gereken zamansız bir parça.

6. Sandalet

Sandalet tarzı ayakkabıların hem topuklu hem de topuksuz modelinden birer tane bulundurmak lazım. Hatta topuklu olanlara bir de bilekten bağlı sandaletleri eklersek, bu kategoriden tam üç ayakkabı eder. Kullandığınız giysilerin renklerine ve tarzına göre yapacağınız sandalet seçimleri ile kombinlerinizi en güzel hale getirmek mümkün.


Buse AkınBUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.